THRILLER W LUBINIE

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Piast Żmigród przerwał passę porażek i zremisował na wyjeździe 3:3 z rezerwami Zagłębia Lubin w meczu 10. kolejki III ligi.

Pierwsza połowa w wykonaniu Piasta była zdecydowanie poniżej oczekiwań. Co prawda lubinianie nie tworzyli sobie wielu okazji do zdobycia bramki, ale byli skuteczni do bólu. W przeciągu kilku minut dwukrotnie do naszej bramki trafił Bartosz Zynek. Najpierw w 27. minucie meczu przepięknym uderzeniem w samo okienko pokonał Józefa Burtę, a już 3 minuty później wykorzystując nasiąkniętą wodą murawę posłał piłkę po ziemi tuż przy słupku i było 2:0.

Na szczęście nasi zawodnicy nie poddali się, a wręcz przeciwnie – w drugiej połowie rzucili się do ataku. W 63. minucie świetne podanie od Błażeja Chouwera wykorzystał debiutujący w pierwszym składzie żmigrodzian Dominik Kuboń. Bramka kontaktowa dodała animuszu zawodnikom trenera Sochy i niecały kwadrans później cieszyliśmy się z gola wyrównującego po akcji zmienników. Z lewej strony dośrodkował Marek Miziniak, a Oskar Trzepacz skierował piłkę do bramki. Kiedy wydawało się, że pójdziemy za ciosem i sięgniemy po 3 punkty, niespodziewanie bramkę zdobyli Miedziowi. W 85. minucie piłka odbita przez Burtę trafiła pod nogi Josepha Romanskiego i ten bez zastanowienia huknął w stronę naszej bramki. Na szczęście już 4 minuty później znów przypomniał o sobie Trzepacz i uderzeniem sprzed pola karnego ustalił wynik na 3:3. Piast walczył w doliczonym czasie o pełną pulę, lecz wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Zagłębie II Lubin 3:3 Piast Żmigród (2:0)

Bramki: 27′ 30′ Zynek, 85′ Romanski – 63′ Kuboń, 76′ 89′ Trzepacz

Żółte kartki: Galas – Walczak, Chouwer, Pfertzel, Kohut, Trzepacz

Skład Piasta: Burta – Chouwer, Kendzia, Pfertzel (72′ Trzepacz), Majbroda, Moryson (90′ Trojanowski), Łukaszewski (46′ Kohut), Mozler, Walczak (46′ Miziniak), Sołtyński, Kuboń (79′ Stanclik)

Rezerwowi: Korytkowski, Stanclik, Kohut, Banaczek, Trzepacz, Trojanowski, Miziniak