TOWARZYSKA WYGRANA ZE ŚLĘZĄ

TOWARZYSKA WYGRANA ZE ŚLĘZĄ

W rozegranym wczoraj (środa, 1. lutego) drugim meczu towarzyskim tej zimy Piast Żmigród wygrał ze Ślęzą Wrocław 3:2.

Żmigrodzianie po pierwszej części spotkania prowadzili 2-0. Pierwszego gola zdobył z rzutu karnego Krystian Jajko (na zdjęciu), a jeszcze przed przerwą ten sam piłkarz podwyższył rezultat spotkania skutecznym strzałem z rzutu wolnego. Po zmianie stron arbiter prowadzący zawody w Środzie Śląskiej ponownie odgwizdał „jedenastkę”, którą tym razem na gola zamienił Damian Celuch i było już 3-0. Z biegiem czasu, to jednak Ślęza doszła do głosu i zdołała strzelić dwie bramki, ale ostatecznie to ekipa trenera Grzegorza Podstawka schodziła z placu gry zwycięska. – Pierwsza połowa meczu, to zdecydowana nasza dominacja na boisku. Ślęza nie potrafiła zdemontować naszej dobrze zdyscyplinowanej defensywy. My natomiast stwarzaliśmy sobie sytuacje strzeleckie. W drugiej odsłonie szansę gry dostali zawodnicy testowani, zrobiliśmy też zmiany w ustawieniu, co wprowadziło trochę zamieszania w nasze poczynania. Ostatnie pół godziny gry, to znowu przewaga wrocławian, którzy zdołali strzelić dwa gole, ale wygranej już nie daliśmy sobie wydrzeć – ocenił sparing trener Piasta Grzegorz Podstawek. Niestety szkoleniowiec żmigrodzian z różnych powodów nie mógł skorzystać w tym dniu z usług trzech zawodników Kamila Pilarskiego, Grzegorza Mazurka i Patryka Bobkiewicza. Cieszy natomiast występ i dobre noty dwóch juniorów Piasta Karola Bąka i Adriana Balcerzaka.

Piast Żmigród – Ślęza Wrocław      3-2(2-0)

Piast I połowa: Dariusz Szczerbal – Oskar Majbroda, Filip Kendzia, Piotr Niewieściuk, Maciej Badel, Szymon Sołtyński, Karol Stachowiak, Damian Celuch, Krystian Jajko, Karol Bąk, testowany.

Piast II połowa: Dariusz Szczerbal – testowany, Patryk Gołębiewski, Adrian Balcerzak, Kamil Krzanowski, Cezary Kępczyński, Mateusz Olikiewicz, Damian Celuch, testowany, testowany, Szymon Sołtyński.
SONY DSC

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *