TRANSFERY CZAS ZACZĄĆ

W ostatnich dniach informowaliśmy o tym kogo nie zobaczymy w barwach Piasta w następnym sezonie. Przyszła pora, aby odkryć pierwsze karty i ujawnić nazwiska zawodników, którzy wzmocnią szeregi naszej drużyny.

Kontrakt z naszym klubem podpisało 3 zawodników, a są nimi Mateusz Olikiewicz, Adam Antochów oraz Artur Kierat. Wspomniani piłkarze trenują od czwartku pod okiem trenera Marcina Foltyna.

Dla 26-letniego Olikiewicza jest to powrót do Żmigrodu po 5 latach. Wychowanek Piasta występujący na pozycji skrzydłowego reprezentował w międzyczasie takie kluby jak Polonia Trzebnica, Piast Kobylin, Orzeł Prusice, czy Foto-Higiena Gać. Niezmiernie cieszy fakt, że częścią seniorskiej drużyny będzie zawodnik wychowany na żmigrodzkich boiskach.

Kolejnym piłkarzem, który jesienią występować będzie w barwach Piasta jest 21-letni Adam Antochów. Pochodzący z pobliskiego Wołowa zawodnik jest nominalnym środkowym pomocnikiem. Ten młody talent już w wieku 16 lat przeniósł się do Chrobrego Głogów, by po niespełna 4 latach zasilić szeregi Wisły Sandomierz. Stamtąd z kolei trafił do naszego rywala z minionego sezonu, a dokładnie Cariny Gubin, w barwach której wystąpił w 22 meczach w sezonie 2021/22. Zawodnik mający w CV m.in. 2 występy w I lidze z pewnością będzie stanowił spore wzmocnienie.

Trzecim zawodnikiem, który związał się umową z naszym klubem jest Artur Kierat. 27-letni napastnik jest bez cienia wątpliwości znany sporej części naszych kibiców. W swojej karierze reprezentował on okoliczne kluby, a mowa tu o Sokole Wielka Lipa (gdzie trenerem był wtedy Marcin Foltyn), a ostatnio Baryczy Sułów, ale oprócz tego ma on za sobą aż 8 lat gry dla Rakowa Częstochowa, gdzie od gry w zespołach juniorskich doszedł aż do kilku występów w barwach „medalików” na poziomie II ligi. Artur to bramkostrzelny zawodnik, który jak mamy nadzieję, będzie pewnym punktem linii ataku Piasta w najbliższym czasie.

Panowie, witamy w Żmigrodzie i życzymy wam samych sukcesów w barwach Piasta!

 

Mateusz Olikiewicz
Adam Antochów
Artur Kierat