TRENER PIASTA ZDRADZA TAJEMNICĘ ZIMOWYCH PRZYGOTOWAŃ DO WIOSNY 2017

Piłkarze Piasta Żmigród przebywają na zasłużonych urlopach. Do zajęć treningowych podopieczni trenera Grzegorza Podstawka wrócą na początku stycznia 2017 roku. A jaki jest plan 37-letniego szkoleniowca na zimowy okres przygotowawczy?
– Cały zimowy okres przygotowawczy do rundy wiosennej bieżącego sezonu w III lidze i do rozgrywek Pucharu Polski okręgu wrocławskiego rozpocznie się 9 stycznia 2017 roku i będzie się składał z 40 jednostek treningowych. Dodatkowo w tym czasie rozegramy również 10 meczów kontrolnych. W celu przeprowadzenia zajęć treningowych będziemy korzystać z własnych obiektów: hala sportowa, boisko – Orlik, siłownia i kilka razy pójdziemy pobiegać w terenie. Będziemy korzystać również z Aerobiku , gdzie doszlifowujemy przygotowanie koordynacyjne i tlenowe. Duży nacisk położymy na przygotowanie motoryczne w pierwszych fazach cyklów treningowych, później skupimy się nad poprawą gry obronnej całego zespołu i finalizacją naszych działań ofensywnych, czyli skuteczności. Wszystko zgodnie z założeniami naszego modelu gry – wyznał w rozmowie telefonicznej z naszą redakcją trener Grzegorz Podstawek.
Całej załodze Piasta Żmigród już teraz życzymy udanego zimowego okresu przygotowawczego do wiosennej walki na dwóch frontach!