TRZY PUNKTY PRZYJADĄ DO ŻMIGRODU Z ZABRZA

W rozegranym dzisiaj zaległym meczu 18 kolejki III ligi (grupy 3) Piast Żmigród wygrał na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze. Zwycięskiego gola dla żmigrodzian był najaktywniejszy na boisku Eryk Moryson.

Już od pierwszego gwizdka sędziego wiadomo było, że największym przeciwnikiem obu ekip w tym dniu będą… wietrzne warunki atmosferyczne panujące w Zabrzu. Tak się złożyło, że pierwsze 45 minut meczu, to żmigrodzianie grali „z wiatrem” i o wiele łatwiej dochodzili do sytuacji strzeleckich. Najpierw golkipera miejscowych dwukrotnie próbował pokonać Szymon Sołtyński, ale zrobił  bezskutecznie. W 23 minucie gry skrzydłowy Eryk Moryson przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Górnika, ale 3 minuty później niemalże w identycznej sytuacji już się nie mylił i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wcześniej golkiper Piasta Dariusz Szczerbal okazał powstrzymał groźny strzał rywala. W 41 minucie w bramkarz Piasta wygrał pojedynek sam na sam z zabrzańskim napastnikiem. Ostatnie fragmenty pierwszej części meczu obfitowały w akcje ofensywne. Po stronie Piasta bliscy zdobycia goli byli Patryk Bobkiewicz i Michał Kieca. Swoje dwie szanse na doprowadzenie do wyrównania mieli również „górnicy”, ale również chybili. Po zmianie stron oba zespoły miały ponownie sytuacje podbramkowe. Ze strony przyjezdnych środkowy Paweł Kohut nie wykorzystał dokładnego zagrania Eryka Morysona i przestrzelił z 8 metrów od bramki rywala. Z kolei zabrzanie przeprowadzili akcję, którą zakończyli bardzo groźnym, technicznym strzałem, ponownie na posterunku był golkiper Dariusz Szczerbal i efektowną paradą wybił futbolówkę na rzut rożny. W 59 minucie Szymon Sołtyński otrzymał dokładne podanie od… defensora Górnika po czym znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety nie mając szans na strzał, niecelnie podawał do kolegi z drużyny. Z biegiem czasu uwidaczniało się zmęczenie w szeregach obu zespołów, co przekładało się na brak akcji podbramkowych. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik meczu już się nie zmienił i ostatecznie podopieczni trenera Kamila Sochy wygrali w Zabrzu 1-0. Tym samym Piast podtrzymuje serię meczów bez porażki (8 zwycięstw, 2 remisy).

Górnik II Zabrze – Piast Żmigród             0-1 (0-1)
Bramki: 0-1 Eryk Moryson (26),
Górnik II: Pawłowski – Kulanek, Wiśniewski, Szeweluchin, Michalski, D. Ściślak (Landowski 65′, Cybulski 80′), Ambrosiewicz, Kopia (Joachim 55′), Olszewski, Kamiński, Arcon (Kubica 70′).
Piast: Dariusz Szczerbal – Patryk Gołębiewski, Łukasz Mozler, Mikołaj Juchacz, Michał Kieca, Paweł Kohut (68 Cezary Kępczyński), Eryk Moryson, Mateusz Jaros, Szymon Sołtyński (73 Michał Chyrek), Patryk Bobkiewicz (80 Wojciech Bzdęga), Michał Koźlik.