TURNIEJOWA NIEDZIELA ORLIKÓW I ŻAKÓW

Niedziela 24 kwietnia była bardzo aktywnym dniem dla młodzieżowych drużyn Piasta, które tego dnia wystąpiły w aż 3 turniejach w ramach “Dolnośląskiej Ligi Turniejowej”. Na zawodach zorganizowanych w Żmigródku zaprezentowały się grupy trenerów Bednarskiego, Balcerzaka i Chouwera, natomiast do Wrocławia udała się drużyna trenera Wawrzyniaka.

W pierwszym turnieju rozgrywanym od godz. 9:30 w Żmigródku wystąpiły 3 drużyny orlików Piasta, 2 drużyny UKS Wińsko oraz 1 zespół MKP Wołów. W trakcie turnieju przeprowadzony został konkurs żonglerki, który wygrał zawodnik UKS Wińsko Wiktor Wójcik, a nagrodą była piłka.

3 godziny później do rywalizacji przystąpiły zespoły żaków – 2 drużyny Piasta oraz po jednym zespole Dolpaszu Skokowa i Polonii Trzebnica. Turniej rozegrano systemem “każdy z każdym”, a w jego trakcie również został przeprowadzony konkurs żonglerki, w którym nagrodą była piłka. Tym razem najlepszy okazał się zawodnik Piasta, Maciej Mikołajczyk.

Na turniej do Wrocławia udała się tego samego dnia grupa trenera Przemysława Wawrzyniaka w składzie: Naskręt, Kmiotek, Sułek, Dziurny, Świętaszczyk, Ciencieruk, Olszewski, Turowski, Maciejewski. Jak mówi sam trener, chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony.