TURNIEJOWE GRANIE ORLIKÓW W BRZEGU DOLNYM

W sobotę, 29 kwietnia 2017 r. dwa dni po meczu mistrzowskim w Lidze Terenowej Młodzików drużyna orlików Piasta (podzielona na 2 zespoły) wystąpiła w Brzegu Dolnym w pierwszym tej wiosny turnieju dla chłopców urodzonych w roku 2006 i młodszych. Turniej pod patronatem Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej zorganizowała miejscowa Akademia Piłkarska. Przypominamy, że w turniejach związkowych nie sporządza się końcowych klasyfikacji. Chłopcy mają grać bez presji i cieszyć się z każdego dobrego podania, dryblingu, strzału, gola, czy też udanej interwencji. Oczywiście na boisko zawsze wychodzą po to żeby wygrać, ale nie za wszelką cenę. Pierwszy zespół Piasta ten starszy i bardziej doświadczony trafił do najmocniejszej 4-zespołowej grupy „A”, natomiast mniej doświadczony i młodszy do „B” grupy 5-zespołowej. Czas gry wynosił 1×15 min. w grupie „A” i 1×12 min. w grupie „B”. Do Brzegu Dolnego przyjechało niemal 20 drużyn, dlatego w sumie rywalizacja toczyła się w 4 grupach.

 

 

Wyniki meczów i dorobek strzelecki piłkarzy Piasta:

Zespół I „starszy”:

Piast  IAkademia Piłkarska I (AP) Brzeg Dolny 0-0

Piast IMKP I Wołów 2-2, Bramki: K. Targoni i S. Ostromecki po 1

Piast I – Zorza I Pęgów 5-0, Bramki: G. Barabach 2 oraz F. Cieśla, K. Targoni i M. Targoni po 1.

Zespół II „młodszy”:

Piast  IAP II Brzeg Dolny 1-3, Bramka: J. Widerski

Piast IMKP II Wołów 3-1, Bramki: S. Ulidowski, J. Widerski i R. Żemło po 1

Piast I – KP I Brzeg Dolny 2-0, Bramki: J. Widerski 2

Piast I – Orliki Gmina Miękinia 1-1, Bramka: R. Żemło

Krótkie podsumowanie dolnobrzeskiego turnieju:

Zespół I Piasta we wszystkich 3 rozegranych spotkaniach był stroną dominującą. Zawodnicy skonstruowali wiele ładnych dla oka akcji, dochodzili do dogodnych sytuacji strzeleckich, których niestety nie potrafili zamienić na gole. Największą bolączką zespołu jest brak stałego bramkarza. Roli tej podejmują się z konieczności najczęściej Maciej Łukawy i Maciej Targoni. Obaj robią to dobrze, ale stały golkiper tj. chłopiec o dobrych warunkach fizycznych, sprawny ruchowo, urodzony w roku 2006 lub 2007 jest mile widziany. Zespół II Piasta nie ustępował swoim rywalom, przegrał tylko jeden mecz, który równie dobrze mógł zakończyć się zgoła innym wynikiem. W przedłużonym o kilka minut spotkaniu z Orlikami Miękinia dołożył 2 gole. W turniejowych grach dobrze zaprezentowali się: Kacper Barabach (najmłodszy w zespole, urodzony w roku 2009), który nie bał się podejmować pojedynków ze starszymi od siebie nawet o 3 lata przeciwnikami, a także bramkarz Maciej Rabij (rocznik 2008) i „egzekutor” Jakub Widerski (rocznik 2007).

Drużyna Orlików MKS „PIAST” Żmigród – rocznik 2006-2007 z trenerem Janem Fedyną

Zespół I „STARSZY” / stoją od lewej: Maciej Targoni, Szymon Walendzik, Maciej Łukawy, Filip Żur, Szymon Ostromecki – kapitan zespołu, Filip Cieśla, Kamil Figura, Kacper Targoni i Gracjan Barabach. Zespół II „MŁODSZY” / w klęku od lewej: Rafał Żemło, Maciej Rabij, Dominik Mądry, Michał Główka, Michał Urbaniak, Jakub Widerski, Kacper Barabach, Sebastian Ulidowski, Bartosz Łusiarczyk i Oskar Żygadło – kapitan zespołu.

PS. W nieoficjalnych klasyfikacjach I zespól Piasta zajął w swojej grupie I miejsce (wyprzedził lepszym stosunkiem bramek AP I Brzeg Dolny), natomiast Piast II uplasował się na 2. pozycji za Orlikami Gminy Miękinia.