TWIERDZA ŻMIGRÓD

Na żmigrodzkim stadionie Piast nie przegrał od 4 czerwca tego roku i stan ten nie uległ zmianie również po meczu z Moto-Jelcz Oława. Podopieczni Marcina Foltyna zwyciężyli 2:0 po bramkach Marcina Gołębiowskiego oraz Ołeksandra Maksymenki i nadal są liderem IV ligi dolnośląskiej (grupy wschodniej).

Nie pierwszy raz w tym sezonie, żmigrodzianie zaliczyli piorunujący początek spotkania. Już w 63. sekundzie meczu kibiców Piasta uradował Marcin Gołębiowski, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam, na którą wyprowadził go swoim podaniem Łukasz Sztylka. Na brawa zasługuje jednak cały zespół, gdyż akcja ta rozpoczęła się od czujnego odbioru po rzucie wolnym wykonywanym przez oławian. 10 minut później było już 2:0. Swoją drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Łukasz Sztylka, który dośrodkował z rzutu rożnego na szesnasty metr, gdzie czekał już Ołeksandr Maksymenko. Zawodnik z Ukrainy w świetnym stylu przymierzył z woleja przy samym słupku, nie dając szans na skuteczną interwencję Bartoszowi Lubeckiemu. W kolejnych minutach Piast mądrze wykorzystywał wypracowaną szybko przewagę, nie popełniając błędów i szanując futbolówkę. Na przerwę schodziliśmy zatem z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie oglądaliśmy wyrównane spotkanie, jednak oba zespoły nie miały sytuacji, które moglibyśmy określić jako stuprocentowe. W 56. minucie groźnie zza pola karnego uderzał Waldemar Gancarczyk, lecz piłka minęła się z bramką Zabielskiego. Chwilę później po rzucie rożnym oławianie próbowali zdobyć bramkę kontaktową po strzale głową, lecz i tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki. W 69. minucie przed stratą bramki uchronił nas Błażej Chouwer, który wślizgiem zablokował uderzenie Sebastiana Wyrzykowskiego. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie, dzięki czemu zawodnicy z Grodu Smoka cieszyli się z kolejnych 3 punktów.

Za tydzień czeka nas wyjazd do Świdnicy, gdzie zmierzymy się z tamtejszą Polonią-Stalą. Mecz odbędzie się w niedzielę 6 listopada o godz. 13:30.

Piast Żmigród – Moto-Jelcz Oława 2:0 (2:0)

Żółte kartki: Zabielski, Sztylka, Antochów – Kohut, Waliś, K. Gancarczyk, Jaroszyński

Bramki: 2’ Gołębiowski, 12’ Maksymenko

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Juwa, Maksymenko, Majbroda, Sztylka (77′ Antochów), Sołtyński (83′ Olikiewicz), Łukaszewski (60′ Szymański), Dyr (89′ Matysiak), Gołębiowski (87′ Mazurek)

Rezerwowi: Mosiek, Szymański, Matysiak, Olikiewicz, Mazurek, Kupczyk, Antochów