TYLKO REMIS W OŁAWIE

Podziałem punktów zakończył się mecz 27. kolejki IV ligi dolnośląskiej pomiędzy Moto-Jelczem Oława a Piastem Żmigród. Żmigrodzianie na 3 mecze przed końcem sezonu tracą do lidera z Woliborza 5 oczek.

Do spotkania w Oławie podopieczni Marcina Foltyna podchodzili znając już wyniki tej kolejki i wiedząc, że ewentualna wygrana zbliży ich do lidera na dystans 3 punktów, a w perspektywie jest przecież jeszcze bezpośrednie starcie tych drużyn.

Od początku meczu „Duma Doliny Baryczy” narzuciła swoje tempo gry szukając okazji na otwarcie wyniku. Na bramkę gospodarzy groźnie uderzali m.in. Tobiasz Jarczak i dwukrotnie Marcin Gołębiowski, ale pierwsza połowa nie przyniosła jednak bramek.

Z podobnym nastawieniem rozpoczęliśmy drugą część gry, lecz niestety to oławianie jako pierwsi zdobyli bramkę. W 65. minucie meczu niefrasobliwość naszej obrony wykorzystał w polu karnym Artur Łuczkiewicz, pokonując z bliskiej odległości Zabielskiego. 10 minut później to do nas uśmiechnęło się szczęście. W polu karnym gospodarzy faulowany był Marcin Gołębiowski, a sędzia wskazał na „wapno”. Egzekutorem jedenastki był sam poszkodowany, który precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Bartosza Lubeckiego zdobywając 20. bramkę w tym sezonie i wysuwając się na czoło klasyfikacji strzelców IV ligi.

Remis rzecz jasna nie satysfakcjonował naszych zawodników, więc ruszyli oni po 3 punkty. Wyborną okazję na strzelenie zwycięskiej bramki miał w 84. minucie Adam Antochów, którego strzał po podaniu Tomasza Dyra odbił się najpierw od poprzeczki, a potem od linii bramkowej. Chwilę później okazję na dublet miał popularny „Gołąb”, ale w sytuacji jeden na jeden z trudem powstrzymał go bramkarz gospodarzy.

Przed nami przedostatnie domowe spotkanie w tej kampanii. W sobotę 13 maja o godz. 17:00 podejmiemy u siebie Polonię-Stal Świdnica.

Moto-Jelcz Oława – Piast Żmigród 1:1 (0:0)

Bramki: 65’ Łuczkiewicz – 76’ Gołębiowski (k.)

Żółte kartki: Skarłutowski, Staroń – Sztylka, Szymański, Żytko

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Majbroda, Łukaszewski (54’ Sołtyński), Antochów, Jarczak (63’ Antochów), Dyr, Gołębiowski

Rezerwowi: Korytkowski, Antochów, Juwa, Sołtyński