U SIEBIE WCIĄŻ NA REMIS

Nie udało się piłkarzom Piasta przełamać passy remisów u siebie. Żmigrodzianie podzielili się punktami po raz 3 z rzędu na własnym stadionie, tym razem 0:0 z Iskrą Księginice.

Po raz kolejny nasz domowy mecz obfitował w wiele okazji bramkowych. Goście tradycyjnie już zepchnięci do obrony szukali swoich szans w kontratakach, natomiast zawodnicy Piasta siłą rzeczy grali głównie atakiem pozycyjnym. Najlepszą okazję na otwarcie wyniku w pierwszej połowie miał Wasyl Pasichnyk, który po centrze Oskara Majbrody uderzył głową obok bramki strzeżonej przez Patryka Pietruszewskiego.

Po zmianie stron było jeszcze ciekawiej. Świetną sytuację już na samym początku miała Iskra, lecz uratował nas niezawodny Piotr Zabielski i jak się później okazało nie był to ostatni raz w tym meczu. Wcześniej jednak znów bardzo bliski bramki był Pasichnyk. Tym razem po jego strzale piłka o centymetry minęła się z słupkiem. W 70. minucie z tego samo miejsca uderzał Kacper Oberc, a piłka odbiła się tym razem od słupka. Pomimo wielu sytuacji po naszej stronie, to goście mieli chyba tę najlepszą. W 85. minucie Mateusz Żytko zbyt delikatnie podał w stronę Kamila Ograbka i piłkę przejął zawodnik Iskry, lecz na nasze szczęście jego strzał w sytuacji sam na sam obronił Zabielski. W końcówce nasi zawodnicy jeszcze bardziej nasilili swoje ataki, ale strzały Gołębiowskiego ani Ograbka nie dały nam upragnionych 3 punktów.

W niedzielę czeka nas wyjazdowe spotkanie z KS-em Łomnica. Początek meczu o godz. 12:00.

Piast Żmigród – Iskra Księginice 0:0

Żółte kartki: Pytlik, Pancerz – Żmuda, Ładej

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Majbroda (67′ Pancerz), Łukaszewski (76′ Oberc), Pytlik (46′ Jarczak), Kotyla (46′ Wo. Pasichnyk), Repski (62′ Aramowicz), Wa. Pasichnyk (62′ Gołębiowski)

Rezerwowi: Koczorowski, Abramowicz, Błoński, Gołębiowski, Jarczak, Oberc, Pancerz, Wo. Pasichnyk

Widzów: 200

Skrót meczu: