UDANA SOBOTA PIASTA

Dzisiejsza sobota (4 marca) była niezwykle udana dla Piasta Żmigród. Zespół trenera Grzegorza Podstawka (na zdjęciu) rozegrał dwa mecze sparingowe w których odniósł dwa zwycięstwa. Najpierw żmigrodzianie wygrali z Rawią Rawicz 5-0, a później pokonali Orzeł Prusice 3-1.

Dzisiejsze sprawozdanie z dwóch wymienionych meczów towarzyskim zaczniemy nietypowo od podziękowań dla Partnerów Piasta Żmigród, dzięki którym boisko w Żmigródku może być już wykorzystywane do zajęć przez zawodników. Pan Roman Suseł, właściciel firmy ROMEX przewiózł dwie bramki ze żmigrodzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji właśnie do Żmigródka, a Panowie Piotr Pietkiewicz i Marek Zalewski, główni sternicy PHU ZALEWSKI, udostępnili swój specjalistyczny sprzęt, dzięki czemu murawa boiska w Żmigródku została wyrównana i nadaje się już teraz do gry w piłkę. Wymienieni Partnerzy Piasta systematycznie wspierają klubową działalność, a udzieloną ostatnio pomocą potwierdzili, że codzienne życie klubu nie jest im obojętne. DZIĘKUJEMY!

A co się wydarzyło na boisko podczas dzisiejszych sparingów? Trener Grzegorz Podstawek wraz trenerem Markiem Nowickim całą kadrę podzieli na dwie ekipy dzięki czemu każdy zawodnik zaliczył 90 minut gry. W pierwszym spotkaniu rozpoczętym  o godz. 11.00 żmigrodzianie wygrali 5-0 z Rawią Rawicz. W pierwszej części  gry Piast dominował na placu, ale rawiczanie skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. W drugiej odsłonie żmigrodzianie zdobyli 5 bramek i zaliczyli pewną wygraną. W drugim meczu rozpoczętym o godz. 14.30 Piast rywalizował z Orłem Prusice. W tym spotkaniu szansę gry dostali m.in. juniorzy żmigrodzkiego klubu Adrian Balcerzak, Karol Bąk i Krzysztof Wiktorowicz. Obaj zawodnicy zaliczyli udany występ, a na uwagę zasługuje postawa 15-letniego Krzysztofa Wiktorowicza, który  zaliczył asystę. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dzisiejszego dnia. Rozegraliśmy dwa sparingi w których większość zawodników zaliczyła 90 minut gry. Cieszą dwa zwycięstwa i fakt, że zawodnicy na boisku realizowali założenia. Warty podkreślenia jest fakt, że dzisiaj zagrał z nami 15-letni wychowanek klubu Krzysiu Wiktorowicz. Jego występ był bardzo pozytywny i zaliczył asystę przy golu Karola Bąka. Skuteczna akcja dwóch juniorów, to naprawdę cieszy, a ja tylko mogę dodać, ze jeśli obecni wszyscy juniorzy w naszej szerokiej kadrze będą solidnie pracować, to już za dwa, trzy lata będzie klub miał z nich wielki pożytek. Zakończyliśmy dzisiaj kolejny etap przygotowań do wiosennych zmagań ligowych. Zostały nam jeszcze dwa startowe mikrocykle treningowe do zrealizowania, a później już walką o punkty w lidze – wyznał po dzisiejszych sparingach trener Grzegorz Podstawek.

Piast Żmigród – Rawia Rawicz                  5-0
Piast:
Dariusz Szczerbal – Maciej Badel, Patryk Gołębiewski, Filip Kendzia, Oskar Majbroda, Eryk Moryson, Krystian Jajko, Damian Celuch, Kamil Pilarski, Grzegorz Mazurek, Luka.
Bramki: Grzegorz Mazurek, Krystian Jajko, Luka, Damian Celuch, Ery Moryson.

Piast Żmigród – Orzeł Prusice        3-1
Piast:
Jakub Matlak – Piotr Niewieściuk, Mateusz Wojtyło, Adrian Balcerzak, Mateusz Olikiewicz, Karol Stachowiak, zawodnik testowany, Karol Bąk, Krzysztof Wiktorowicz, Szymon Sołtyński, Patryk Bobkiewicz.
Bramki dla Piasta: Patryk Bobkiewicz, Karol Bąk, Szymon Sołtyński.