UDANE WEJŚCIE W WIOSNĘ

Nie obyło się bez nerwów, ale najważniejszy jest końcowy rezultat. Piast Żmigród pokonał 2:1 Skałki Stolec na inaugurację rundy wiosennej IV ligi. Dublet dla „Dumy Doliny Baryczy” ustrzelił Tobiasz Jarczak.

Spotkanie zgodnie z oczekiwaniami lepiej rozpoczął Piast i to podopieczni trenera Foltyna dominowali na boisku. W 22. minucie po szybkiej kontrze i podaniu Oskara Majbrody szansę na otwarcie wyniku miał Marcin Gołębiowski, lecz w pełnym biegu nie udało mu się skierować piłki do bramki. Pomimo dobrej postawy naszych zawodników to goście niespodziewanie zdobyli pierwszą bramkę. W 41. minucie meczu prostą stratę naszej defensywy wykorzystał Dawid Kuriata i bez zawahania uderzył zza połowy lobując wysoko ustawionego Piotra Zabielskiego. W ostatniej akcji pierwszej połowy z bliskiej odległości uderzali Jarczak i Gołębiowski, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

Drugą część gry Żmigrodzianie rozpoczęli najlepiej jak to możliwe. 2 minuty po jej rozpoczęciu piłka znalazła się pod nogami Tobiasza Jarczaka, a ten huknął przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Pawła Kota i dał nam wyrównanie. Nieco ponad 10 minut później w pięknym stylu ze żmigrodzką publicznością przywitać mógł się debiutujący w IV lidze Jerzy Zender, którego strzał odbił się od poprzeczki.

To co nie udało się Zenderowi, chwilę później zrobił po raz drugi Tobiasz Jarczak. Nasz pomocnik uderzył celnie z rzutu wolnego i wysunął nas na prowadzenie. Nieco później bliskie odpowiedzi były Skałki. Groźne uderzenie na słupek sparował Zabielski i fenomenalnie wykazał się również przy dobitce. Przed końcowym gwizdkiem na bramkę gości uderzał jeszcze m.in. Patryk Łukaszewski, lecz mecz zakończył się wynikiem 2:1, który dał nam pozycję wicelidera rozgrywek z jednopunktową stratą do Słowianina Wolibórz.

Piast Żmigród – Skałki Stolec 2:1 (0:1)

Bramki: 47’, 63’ Jarczak – 41’ Kuriata

Żółte kartki: Chouwer – Radziszewski, Łużny

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Sztylka, Majbroda, Łukaszewski (90′ Błoński), Jarczak (71′ Bury), Dyr (46′ Zender), Gołębiowski (75′ Juwa)

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Zender, Błoński, Bury, Jura, Kupczyk

Widzów: 140