UDANY START ODMŁODZONYCH JUNIORÓW, UDANY DEBIUT NOWEGO TRENERA

Drużyna juniorów Piasta Żmigród udanie rozpoczęła sezon 2017/2018 we wrocławskiej Lidze Okręgowej. Żmigrodzianie pod wodzą nowego trenera Dominika Piotrowskiego wygrali na boisku w  Żmigródku z Lotnikiem Twardogóra 4-3. Po dwa gole dla gospodarzy zdobyli Maciej Świętek i Krzysztof Wiktorowicz.

Ciężko pracowaliśmy, by dobrze przygotować się do nowego sezonu. Cztery treningi w tygodniu, plus mecz sparingowy, tak wyglądał nasz każdy tydzień w okresie przygotowawczym. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy pierwszego meczu ligowego w nowym sezonie.  Po sześciu tygodniach przygotowań przyszedł czas na pierwsze zmagania o punkty. Dało się zauważyć w pierwszym kwadransie meczu, że towarzyszy nam duży stres, ale z czasem prezentowaliśmy się coraz lepiej. Kto był na naszym meczu myślę, że zgodzi się ze mną, że mimo końcowego wyniku 4:3 udało nam się zdominować przeciwnika i pod każdym względem byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Chciałbym zaznaczyć, że średnia wieku moich zawodników w meczu wynosiła niespełna 16 lat. Gratuluję drużynie bardzo udanej inauguracji nowego sezonu – powiedział o tym spotkaniu trener juniorów Piasta Żmigród Dominik Piotrowski dla którego był to debiut szkoleniowy w tej grupie wiekowej.

Piast Żmigród – Lotnik Twardogóra 4:3 (2:0)

Bramki dla Piasta:
Wiktorowicz Krzysztof 23′ , 58′
Świątek Maciej 44′ , 65′

Piast: Krawczyszyn Michał, Krawczyk Miłosz, Sosnowski Kacper, Adamczyk Jakub, Jędrkowiak Szymon, Duczemiński Jakub, Łukaszewski Patryk (88′ Kubis Patryk), Wiktorowicz Krzysztof (84′ Eliasz Olaf), Muś Dawid (65′ Robak Piotr), Świątek Maciej (79′ Puszko Łukasz), Przystuplak Fabian.