UZIEMIĆ ORŁA

Po emocjach związanych z Pucharem Polski wracamy na ligowe podwórko. Już jutro zmierzymy się w wyjazdowym meczu 11. kolejki IV ligi dolnośląskiej z Orłem Ząbkowice Śląskie. Czego możemy się spodziewać po tym zespole? Poniżej postaramy się przybliżyć wam sylwetkę naszego najbliższego rywala.

Orzeł plasuje się aktualnie na 8. pozycji, a więc dokładnie w środku tabeli, na ostatnim “bezpiecznym” miejscu. W 9 spotkaniach podopieczni trenera Rafała Markowskiego zdołali uzyskać 13 punktów i legitymują się remisowym bilansem bramek 12:12. Ostatnie 2 spotkania rozegrane przez zespół z rodzinnego miasta Piotra Zielińskiego to przegrana 0:3 z Lechią Dzierżoniów oraz rehabilitacja w rozegranym przed tygodniem spotkaniu z Bielawianką Bielawa, które ząbkowiczanie wygrali 2:0.

Klub, którego najlepszym strzelcem w tym sezonie jest Michał Łaski z 3 bramkami na koncie, występuje w IV lidze nieprzerwanie od sezonu 2013/14, który był zarazem debiutanckim sezonem dla Piasta w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Można zatem powiedzieć, że na naszej ścieżce minęliśmy się z Orłem o włos. Najwyższe miejsce Orła w lidze od tego czasu to 5. pozycja w minionym sezonie.

Drużyna z Ząbkowic zakończyła już swoją przygodę z Pucharem Polski okręgu wałbrzyskiego. Po wygranych w 1/16 i 1/8 finału, w ćwierćfinale Orzeł musiał uznać wyższość wicelidera naszej grupy IV ligi – Słowianina Wolibórz i przegrał 2:4.

Statystyki grają na korzyść Piasta, ale są to tylko liczby i swoją wartość trzeba potwierdzić na boisku. Liczymy na to, że zawodnicy trenera Marcina Foltyna przywiozą z Ząbkowic kolejne 3 punkty i przedłużą imponującą serię meczów bez porażki.

Transmisja spotkania na żywo dostępna będzie na stronie facebookowej Orła.

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Żmigród 

Sobota, 22 października / godz. 13:00 / Stadion w Ząbkowicach Śląskich