W DRODZE DO ĆWIERĆFINAŁU

Już dziś (środa, 5 października) podopieczni Marcina Foltyna staną przed szansą znalezienia się w gronie 8 najlepszych drużyn okręgu wrocławskiego. Aby tego dokonać trzeba jednak zwyciężyć z występującym na co dzień w klasie okręgowej Orłem Pawłowice.

W lidze okręgowej Orzeł występuje od 4 sezonów po awansie z klasy “A” w kampanii 2017/18. Nasz dzisiejszy rywal ma za sobą 8 ligowych spotkań w tym sezonie, w których zgromadził 11 punktów i plasuje się na 12. miejscu we wrocławskiej okręgówce. Pawłowiczanie potrafią jednak zaskoczyć, co udowodnili zresztą w niedzielę, kiedy to zmierzyli się z liderującym w tabeli Zenitem Międzybórz i zwyciężyli 4:2.

Swoją przygodę z Pucharem Polski zespół prowadzony przez trenera Piotra Adamczyka rozpoczął od III rundy, w której pokonał w obfitującym w bramki wyjazdowym spotkaniu Lotnika Twardogóra 5:4. Na listę strzelców po stronie Orła wpisywali się w tym meczu Piotr Jasiński oraz strzelec 3 bramek Chrystian Edelbauer, a ostatni gol był trafieniem samobójczym gospodarzy.

Zdecydowanym faworytem spotkania są jednak żmigrodzianie i mamy nadzieję, że w pewnym stylu zapewnią oni MKS-owi awans do 1/4 finału.

Zestawienie par 1/8 finału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego:

Galakticos Solna – Ślęza Wrocław
GKS Mirków/Długołęka – Foto-Higiena Gać
Orzeł Pawłowice (Wrocław) – Piast Żmigród
WKS Wierzbice – Polonia Trzebnica
Zenit Międzybórz – Barycz Sułów
Strzelinianka Strzelin – Sokół Marcinkowice
Pogoń Oleśnica – Moto Jelcz Oława
Polonia Bielany Wrocławskie – MKP Wołów

Orzeł Pawłowice – Piast Żmigród

Środa, 5 października / godz. 16:15 / Wrocław, ul. Pawłowicka 25