W DRODZE PO PUCHAR – ZAPOWIEDŹ MECZU Z POLONIĄ

Nadszedł czas na pierwsze spotkanie o stawkę w tym roku. Już jutro o godz. 13:00 zmierzymy się w Kobierzycach z Polonią Bielany Wrocławskie w półfinale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego.

Nasz niedzielny rywal zajmuje po rundzie jesiennej 3. miejsce w tabeli wrocławskiej klasy okręgowej, w której występuje drugi sezon z rzędu ze stratą 8 punktów do liderującego Zenitu Międzybórz. Zespół spod Wrocławia w 15 ligowych spotkaniach zanotował 10 zwycięstw, 1 remis oraz 4 porażki.

Pucharowe zmagania Polonia rozpoczęła od II rundy, w której jej rywalem był Energetyk Siechnice. Z zespołem tym Polonia rozprawiła się bez większych problemów wygrywając 4:1. Podobnie było w kolejnej rundzie, gdzie wyższość drużyny z Bielan uznał Bór Oborniki Śląskie (4:0). Awans do 1/8 finału Polonia zapewniła sobie dopiero w rzutach karnych z Polonią Środa Śląska (w regulaminowym czasie gry padł remis 2:2). Tam z kolei na Polonię czekał MKP Wołów, z którym nasz jutrzejszy rywal wygrał 2:0. Największa niespodzianka miała jednak miejsce w ćwierćfinale, gdzie poloniści pokonali 1:0 Foto-Higienę Gać po bramce Jana Bieńka.

Przypomnijmy, że zespół Marcina Foltyna rywalizację w Pucharze rozpoczął od IV rundy, w której pokonał Tomtex Widawę Wrocław 3:0. W 1/8 finału z Orłem Pawłowice po remisie w regulaminowym czasie gry Piast okazał się lepszy w rzutach karnych. W ćwierćfinale natomiast żmigrodzianie pokonali 2:0 Zenit Międzybórz.

Bez wątpienia Polonię już teraz nazwać można “czarnym koniem” tej edycji Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Czy plany pokrzyżuje im Piast? Przekonamy się jutro około godz. 15:00. Arbitrem głównym spotkania będzie Krzysztof Stępień, natomiast na liniach pomagać mu będą Paweł Stawicki oraz Marcin Dobuszewski.

Polonia Bielany Wrocławskie – Piast Żmigród

Niedziela, 26 lutego / godz. 13:00 / Stadion w Kobierzycach