W MECZU MŁODZIKÓW PIAST PRZEGRYWA Z UKS AS MILICZ

Z kilkudniowym opóźnieniem wracamy do meczu przedostatniej (XIII) kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca o godz. 9.30 na bocznym boisku żmigrodzkiej areny piłkarskiej. Niestety nie mamy dobrej wiadomości. Podopieczni Jana Fedyny przegrali 1-4 z zespołem UKS AS Milicz. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami (25 kwietnia w Miliczu)  padł identyczny rezultat, ale wtedy górą byli żmigrodzianie.

Dlaczego tym razem nie daliśmy rady? Po pierwsze chłopcy z Milicza zagrali naprawdę dobre zawody, a po drugie mieli w swoim składzie zawodnika o bardzo dużych umiejętnościach piłkarskich. Był nim Dawid Dołhacz, występujący w koszulce z numerem 21 na plecach.  Miliczanie strzelili cztery gole. We wszystkich partycypował wspomniany Dawid. Sam dwukrotnie pokonał naszego golkipera, Marka Mośka. Dołhacz nie tylko strzelał, równie dobrze dryblował i celnymi podaniami obsługiwał swoich partnerów. Krótko mówiąc był prawdziwym reżyserem gry miliczan. Może warto zapamiętać jego nazwisko, podobnie jak gracza Ślęzy Wrocław Macieja Rękasa, autora 5 goli w dwumeczu z Piastem.

Goście z Milicza zasłużenie wygrali. Nie oznacza to, że nasza drużyna była zdecydowanie słabsza. Były fragmenty gry, kiedy przeważaliśmy. Przy wyniku 0-1 dla przyjezdnych, świetną indywidualną akcją popisał się niespełna 11-letni Filip Żur, który niestety przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem AS Jakubem Sucholińskim.  Dwa groźne strzały oddał Maciej Targoni. Pierwszy trafił w słupek, a drugi z trudem obronił Sucholiński. Efektownie strzelali także Kamil Figura i  Gracjan Barabach. Właśnie Gracjan był autorem honorowego trafienia dla naszej drużyny. W 39 min skutecznie egzekwował rzut karny, podyktowany za faul na Maćku Targoni. Wiemy, jak ważnym zawodnikiem dla zespołu Piasta jest jego kapitan, Szymon Ostromecki, który od kilku meczów nie gra z powodu kontuzji. Dziś zaliczył dosłownie kilkusekundowy symboliczny występ. Z niecierpliwością czekamy na powrót Szymona na boisko.

MECZOWA STATYSTYKA

PIAST ŻMIGRÓD

DZIAŁANIE

UKS AS MILICZ

1

GOLE

4

10

STRZAŁY W SUMIE

18

5

STRZAŁY CELNE

6

4

STRZAŁY NIECELNE

12

1

STRZAŁY ZABLOKOWANE

0

2

RZUTY ROŻNE

1

7

FAULE

8

1

SPALONE

2

38

AUTY

39

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z UKS AS Milicz

Stoją od lewej: M. Cieśla, K. Figura, M. Mosiek, M. Targoni, M. Bartkowiak, D. Mądry, G. Barabach, M. Łukawy i F. Żur. Rząd dolny od lewej; O. Żygadło, S. Ulidowski, S. Ostromecki i M. Urbaniak.

PIAST Żmigród (śr. wieku 11,85) – UKS AS Milicz (śr. wieku 12,33) 1-4 (0-1)

 Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Gracjan Barabach (2006), Maciej Targoni (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Dominik Mądry (2006) – Filip Cieśla (2006), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Filip Żur (2007).

Ponadto grali: Sebastian Ulidowski (2006), Michał Urbaniak (2007), epizodycznie Szymon Ostromecki (2006) i Oskar Żygadło (2006).

BRAMKI:

0-1                   Szymon Kaczmarek – 5 min

1-1   Gracjan Barabach, rzut karny po faulu na Macieju Targoni – 33 min

1-2                   Dawid Dołhacz – 39 min

1-3                   Adam Zalewski – 50 min

1-4                   Dawid Dołhacz – 51 min

Mecz sędziował pan Dariusz Gierus.

Strzelec honorowego gola dla Piasta Gracjan Barabach

Wyniki XIII kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików U-13

Piast Żmigród – UKS AS Milicz 1-4 (0-1)

PKS Łany – Sokół Smolec 4-3

Olympic IV Wrocław – Unia Wrocław 1-0

FC Wrocław III Academy –  Ślęza Wrocław 4-3

Mecz sędziował pan Dariusz Gierus.

Przed ostatnimi meczami sezonu na czele tabeli znajduje się Ślęza Wrocław. Wrocławianie w 13 meczach zgromadzili 32 punkty. O 4 mniej na swoim koncie ma drużyna FC Wrocław II Academy. Obie ekipy zapewniły sobie awans do II ligi. Kolejne lokaty zajmują Olympic IV Wrocław i Unia Wrocław. Piast plasuje się na miejscu piątym z 16 punktami i bilansem bramkowym 25-45.

W najbliższą sobotę (16 czerwca) Piast zagra na wyjeździe z Sokołem Smolec.