W MECZU NA SZCZYCIE W III LIDZE OKRĘGOWEJ MŁODZIKÓW PIAST OGRYWA OLYMPIC IV WROCŁAW i UMACNIA SIĘ NA FOTELU LIDERA

Występująca w III Wrocławskiej Lidze Okręgowej Młodzików drużyna Piasta odrobiła ligowe zaległości. W środę, 19 września na bardzo dobrze przygotowanym bocznym boisku żmigrodzkiej areny piłkarskiej odbył się mecz Piasta z Olympicem IV Wrocław. Pierwotnie do rywalizacji miało dojść w inaugurującej sezon kolejce (ostatni weekend sierpnia). Choć w środę zagraliśmy w Żmigrodzie, to gospodarzem zawodów była ekipa z Wrocławia.

Na boisku spotkały się zespoły, które miały za sobą rozegrane po 4 mecze. Żmigrodzianie wszystkie wygrali, natomiast Olympic 2 razy zwyciężył i tyle samo gier zremisował. W ligowej tabeli Piast zajmował I miejsce, natomiast Olympic był drugi. Z powyższego wynika, że doszło do konfrontacji na szczycie. I rzeczywiście mecz mógł się podobać. Lepiej rozpoczęli żmigrodzianie, którzy już w 5 minucie wyszli na prowadzenie. Gola strzelił Filip Żur. Bramka nie powinna zostać uznana, ponieważ nieco wcześniej jeden z zawodników Piasta był na spalonym. Pięć minut później było już 2-0. Skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Maciej Targoni. W tym momencie wydawało się, że odniesiemy łatwe zwycięstwo. Niestety, z biegiem upływających minut gra wyrównywała się. Gracze Olympicu często strzelali. Na nasze nieszczęście tuż przed zakończeniem I połowy doprowadzili do wyrównania. I tu też chyba ich gol numer jeden nie powinien zostać uznany. Druga odsłona upłynęła pod znakiem przewagi Piasta. Nasi zawodnicy oddali aż 17 strzałów, natomiast Olympic tylko dwa. Z tych kilkunastu strzałów dwa zakończyły się pełnym powodzeniem. Bramkę na 3-2 pięknym uderzeniem  z rzutu wolnego uzyskał Kamil Figura, a wynik zawodów na 4-2 ustalił Maciej Targoni. Reasumując – wygrana Piasta zasłużona. Z bycia liderem należy się cieszyć, ale bez przesady. Dobrze, że nasi młodzi gracze – szczególni ci z kilkuletnim stażem treningowym – wiedzą, jak wiele im jeszcze brakuje do opanowania piłkarskiego abecadła.

MECZOWA STATYSTYKA

OLYMPIC IV WROCŁAW

DZIAŁANIE

PIAST ŻMIGRÓD

2

GOLE

4

17

STRZAŁY W SUMIE

29

10

STRZAŁY CELNE

13

5

STRZAŁY NIECELNE

9

2

STRZAŁY ZABLOKOWANE

7

6

RZUTY ROŻNE

9

10

FAULE

13

2

SPALONE

6

22

AUTY

22

3

SYTUACJE

PODBRAMKOWE NIEWYKORZYSTANE

7

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Olympicem IV Wrocław

Stoją od lewej, pierwszy skład: Filip Żur, Dominik Mądry, Filip Cieśla, Maciej Targoni,  Maciej Łukawy, Marek Mosiek, Sebastian Ulidowski, Szymon Ostromecki Kamil Figura. W klęku od lewej: Maciej Czamara, Piotr Gałek, Julia Zimmer, Daniel Strząbała i Tomasz Filiński.

PIAST Żmigród (śr. wieku 11,57) –  OLYMPIC IV Wrocław (śr. wieku 11,93) 2-4 (2-2)

 Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 6. Sebastian Ulidowski (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 11. Filip Cieśla (2006), 16. Dominik Mądry (2006) – 7. Filip Żur (2007), 10. Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006). Rezerwowi: 12. Daniel Strządała (2006) –  bramkarz, 3. Piotr Gałek (2006), 15. Julia Zimmer (2007), 8. Tomasz Filiński (2008) i 9. Maciej Czamara (2007) – debiut w meczu mistrzowskim w drużynie młodzików.

Skład Olympic IV Wrocław: Filip Łazarewicz, Wojciech Aszkiełowicz, Michał Jędrzejowski, Jakub Woźniak, Kamil Jakubowski, Hubert Grześ, Alexander Lenzu, Jakub Guzowski, Mikołaj Widawski oraz Patryk Strzelecki, Patryk Dieu, Mateusz Sułkowski, Daniel Wojsa, Dawid Bagiński.

BRAMKI:

1-0 Filip Żur, asysta Kamil Figura, 5 min

2-0 Maciej Targoni, asysta Szymon Ostromecki

            2-1 Mikołaj Widawski, 19 min

           2-2 Dawid Bagiński, 29 min

3-2  Kamil Figura, asysta (faulowany) Sebastian Ulidowski, 43 min

4-2  Maciej Targoni, asysta Maciej Łukawy, 55 min

W sumie:

Bramki: Maciej Targoni 2, Kamil Figura 1 i Filip Żur 1.

Asysty: Kamil Figura, Maciej Łukawy, Szymon Ostromecki i Sebastian Ulidowski (za faul).

Autorzy bramek dla Piasta, od lewej:

Filip Żur, Maciej Targoni i Kamil Figura

W niedzielę (23 września), a nie w sobotę jak informowaliśmy zespół młodzików Piasta rozegra kolejny mecz mistrzowski. W ramach VI kolejki pojedziemy do Wrocławia na spotkanie z FC Wrocław III Academy. Mecz odbędzie się o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Na Niskich Łąkach.