W OCZEKIWANIU NA ZWYCIĘSTWO

W meczu 22. kolejki II ligi, gr. 3 Piast uległ Warcie Gorzów Wielkopolski 0:3. Tym samym żmigrodzianie nadal czekają na pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

W mecz lepiej weszli goście wychodząc na prowadzenie już w 10. minucie spotkania. Dośrodkowanie Adriana Marchela na bramkę zamienił Karol Gardzielewicz. Chwilę później na gola dla Warty indywidualną akcją próbował odpowiedzieć Eryk Moryson, lecz jego strzał wylądował tuż obok bramki strzeżonej przez Piotra Bukowskiego. W 27. minucie meczu po raz drugi na listę strzelców wpisał się Gardzielewicz. Świetnym otwierającym podaniem popisał się w tej akcji Paweł Krauz, a Gardzielewicz minął Mateusza Filipowiaka i podwyższył tym samym prowadzenie warciarzy.

W drugiej połowie, którą oba zespoły rozpoczęły z dwiema zmianami w składzie, Piast zagrał już z większym pazurem, aczkolwiek nadal naszym piłkarzom trudno było znaleźć drogę do bramki gorzowian. Najgroźniej pod bramką gości było po dośrodkowaniach z bocznych sektorów, po których szansę na zdobycie bramki miał m.in. Tomasz Wojciechowski. W doliczonym czasie gry oko w oko z bramkarzem Piasta stanął Dawid Ufir, lecz górą w tym starciu był Filipowiak. 4 minuty później Warta dopięła jednak swego strzelając bramkę na 0:3. Piłkę w polu karnym otrzymał wprowadzony z ławki rezerwowych Krystian Rybicki i silnym strzałem ustalił końcowy wynik meczu.

Piast Żmigród – Warta Gorzów Wielkopolski 0:3 (0:2)

Bramki: 10′, 27′ Gardzielewicz, 90’+4 Rybicki

Żółte kartki: Wojciechowski, Sztylka – Marchel

Skład Piasta: Filipowiak – Koźlik, Żytko, Gajda (72′ Mosur), Dyr (72′ Majbroda), Kieca (46′ Jarczak), Szymański, Gołębiowski (57′ Sztylka), Moryson, Wojciechowski, Głowieńkowski (46′ Sołtyński)

Rezerwowi: Korytkowski, Sztylka, Łukaszewski, Sołtyński, Majbroda, Mosur, Jarczak