W POGONI ZA PUCHAREM

Już jutro nasi piłkarze staną przed szansą zdobycia 3. w historii Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Rywalem Piasta będzie Moto-Jelcz Oława. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 17:00.

“Duma Doliny Baryczy” zna już smak zwycięstwa na tym poziomie. W sezonie 2010/11 w finale pokonaliśmy Polonię Środa Śląska 1:0, natomiast 8 lat później zwyciężyliśmy 2:1 z Sokołem Wielka Lipa notabene trenowanym wtedy przez Marcina Foltyna. Okazuje się, że konotacji tego meczu z jutrzejszym finałem jest więcej, gdyż bramkę dla żmigrodzian strzelił w tym spotkaniu Paweł Kohut, który jutro będzie bronił barw drużyny z Oławy.

Nasz jutrzejszy przeciwnik w swojej historii również święcił tryumfy w finałach okręgu wrocławskiego. Działo się tak m.in. w sezonach 2002/2003 oraz 2005/2006 , kiedy jeszcze pod starą nazwą “MKS Oława”  pokonywali nieistniejące już kluby: Inkopax Wrocław i Wulkan Wrocław.

Moto-Jelcz podobnie jak Piast pucharowe zmagania w tym sezonie rozpoczął od IV rundy, w której pokonał 5:0 Wratislavię Wrocław. W 1/8 finału oławianie pokonali 1:0 Pogoń Oleśnica. Potem przyszedł czas na wygraną 2:0 z Polonią Trzebnica, natomiast w półfinale sprawili oni niespodziankę wygrywając 3:1 z III-ligową Ślęzą Wrocław. Gospodarze jutrzejszego finału rywalizują z nami rownież w IV lidze, gdzie w ligowej tabeli zajmują 6. miejsce ze stratą 13 punktów do Piasta.

Droga naszego Klubu do finału była o wiele bardziej wyboista. Wystarczy wspomnieć chociażby mecze z Orłem Pawłowice oraz Polonią Bielany Wrocławskie, które wygrywaliśmy dopiero po seriach rzutów karnych. Jak mówi jednak przysłowie “Zwycięstwa rodzą się w bólach” i wierzymy, że to właśnie podopieczni Marcina Foltyna wzniosą jutro w górę upragniony puchar.

Zwycięzca jutrzejszego starcia dołączy jako czwarty do grona półfinalistów szczebla wojewódzkiego. Swój awans wywalczyły już Miedź II Legnica, Polonia-Stal Świdnica oraz Karkonosze Jelenia Góra.

Ostatni mecz Piasta z Moto-Jelczem miał miejsce 29 października ubiegłego roku w Żmigrodzie. Górą był wtedy Piast, zwyciężając 2:0 po bramkach Marcina Gołębiowskiego oraz Ołeksandra Maksymenki z 2. i 11. minuty meczu.

Moto-Jelcz Oława – Piast Żmigród

Środa, 12 kwietnia / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Oławie