W SOBOTĘ SPARING Z ROZPĘDZONĄ ŚLĘZĄ

Po 3 sparingach, w których piłkarze Piasta nie zaznali jeszcze smaku porażki, pora na sprawdzian z drużyną z czołówki naszej ligi. W sobotę na Kłokoczycach zmierzymy się ze Ślęzą Wrocław.

Naszego rywala nie trzeba kibicom przedstawiać. Ślęza to zespół z III ligi gr. 3, który rundę jesienną zakończył z 34 punktami na koncie i bilansem bramkowym 44:22, co finalnie dało wrocławianom 4. miejsce na półmetku rozgrywek. Podopieczni trenera Grzegorza Kowalskiego okres przygotowawczy rozpoczęli ciężkimi treningami kondycyjnymi, co odbiło się na wyniku pierwszego sparingu w tym roku, który zakończył się przegraną 0:1 z IV-ligowym Słowianinem Wolibórz.

Niech rezultat pierwszej gry kontrolnej nie będzie jednak dla naszych kibiców mylący. W kolejnych sparingach Ślęza mierzyła się z rywalami z wyższych lig i wszystkie te mecze wygrała. Jeszcze w styczniu wrocławianie pokonali 1:0 I-ligowego Górnika Polkowice, by tydzień później wygrać 2:1  z Odrą Opole, również występującą w Fortuna I lidze. Dzień po sparingu z Odrą przyszła pora na ostatni jak na razie mecz kontrolny, w którym wrocławianie pokonali 2:1 rezerwy Miedzi Legnica.

Jak widać sparing ze Ślęzą będzie meczem z gatunku tych, które odpowiedzą na pytanie w jakiej naprawdę formie są zawodnicy Łukasza Surmy. My liczymy oczywiście na przedłużenie passy sparingów bez porażki. Powodzenia Panowie!

Ślęza Wrocław – Piast Żmigród

Sobota, 12 lutego / godz. 12:00 / Wrocław (Centrum piłkarskie Kłokoczyce)