W SOBOTĘ STARCIE Z MOTO-JELCZEM

Przed nami kolejne domowe spotkanie w ramach rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. Rywalem Piasta będzie Moto-Jelcz Oława, a mecz ten rozpocznie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 16:00. Będzie to pierwszy mecz w tym roku, który zagramy na płycie głównej naszego stadionu.

Oławianie wciąż liczą się w walce o awans do III ligi, ponieważ do liderującego aktualnie Słowianina tracą 6 punktów. W 22 spotkaniach Moto-Jelcz 16-krotnie wygrywał, 2 razy remisował, a 4 razy schodził z boiska pokonany. Bilans bramkowy naszego sobotniego rywala to 56:18, zatem jest to zespół, który po rezerwach Miedzi II Legnica traci najmniej bramek w lidze.

Niegryzący się w język trener Moto-Jelcza, Zbigniew Smółka narzeka na wąską kadrę swojego zespołu. Mimo tego, jego podopieczni zdają się utrzymywać formę z poprzedniej rundy. Zwyciężyli oni w 4 z 5 rozegranych na wiosnę spotkań, przegrywając jedynie w wyjazdowym spotkaniu z Baryczą Sułów.

Patrząc na skład oławian trudno nie stwierdzić, że mają oni czym “postraszyć”. W swoich szeregach oprócz świetnie znanych braci Gancarczyk, mają oni takich graczy jak Karol Danielik, były zawodnik Piasta Paweł Kohut, a także supersnajper Łukasz Skolimowski.

Kluczem do zwycięstwa będzie zaprezentowanie się tak, jak miało to miejsce jesienią w Oławie. 9 września ubiegłego roku zwyciężyliśmy Moto-Jelczem 2:1 po bramkach Szymona Sołtyńskiego i Wasyla Pasichnyka, a jedyną bramkę dla klubu z Oławy zdobył Waldemar Gancarczyk. Ani Sołtyński ani Pasichnyk nie pomogą nam jednak w sobotnim meczu. Pierwszy z nich pauzuje za 8. żółtą kartkę w tym sezonie, natomiast drugi nie jest już zawodnikiem naszego klubu.

Tradycyjnie liczymy na wasze wsparcie z trybun! Zapowiada się świetna pogoda, zatem warunki do kibicowania będą idealne. Do zobaczenia na stadionie.

Piast Żmigród – Moto-Jelcz Oława

sobota, 6 kwietnia / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie.