W SOBOTĘ STARCIE Z ODRĄ WODZISŁAW

Przyszedł czas na ostatnie domowe spotkanie Piasta w tym sezonie. Naszym rywalem będzie Odra Wodzisław. Początek spotkania w sobotę o godz. 12:00 na stadionie OSiR w Żmigrodzie.

Zapewne nikt po spotkaniu z Polonią Bytom, które miało miejsce przed 2 tygodniami nie spodziewał się, że będzie to ostatni mecz żmigrodzian pod wodzą trenera Kamila Sochy. Wczoraj jednak okazało się, że nasz dotychczasowy szkoleniowiec obejmie II-ligowy GKS Bełchatów i w spotkaniach kończących rundę jesienną drużynę Piasta poprowadzi Mateusz Żytko posiadający licencję trenerską UEFA A.

Naszym pierwszym rywalem po roszadach w sztabie szkoleniowym będzie Odra Wodzisław, najstarszy po Polonii Bytom klub w naszej lidze, bo powstały w 1922 roku. Odra przez wiele lat działała jako klub wielosekcyjny. Od 1996 do 2010 roku klub ten nieprzerwanie występował w ekstraklasie. Największym sukcesem w historii Odry było wywalczenie 3. miejsca w ekstraklasie w sezonie 1996/1997. Klub w sezonie 1996/1997 był także półfinalistą Pucharu Polski zaś w sezonie 2008/2009 finalistą Pucharu Ekstraklasy.

Z dumnej historii Odry zostały dziś już jednak tylko wspomnienia. Klub od lat boryka się z problemami finansowymi i ma to swoje efekty nawet w obecnym sezonie. Z powodu braku płynności finansowej z klubu odszedł trener Damian Nowak, a w ten poniedziałek (15 listopada) powołano nowy zarząd z Tomaszem Stolarskim na czele, który ma za zadanie wyciągnąć Odrę z długów.

Pomimo kłopotów finansowych, Odra będąca beniaminkiem naszej ligi (awans po barażach z Rakowem II Częstochowa) prezentuje się w tym sezonie przyzwoicie. W tabeli wodzisławianie zajmują na ten moment 8. miejsce z 25 punktami na koncie i bilansem bramkowym 20:30. Odra znacznie lepiej punktuje w meczach z drużynami z dołu tabeli, co odzwierciedlają ostatnie 4 spotkania naszego sobotniego rywala. Wodzisławianie zdołali pokonać MKS Kluczbork i Foto-Higienę Gać, natomiast ulegli Ślęzie Wrocław oraz przed tygodniem Polonii Bytom. Co ciekawe, Odra nie wygrała na wyjeździe od niemalże 3 miesięcy (ostatnia wygrana to 1:o z Cariną Gubin 28 sierpnia). Żmigrodzianie zatem jako gospodarze będą walczyć z całych sił o przedłużenie tej passy.

Najlepszym strzelcem Odry w tym sezonie jest 18-letni Kamil Chiliński, który już 6 razy wpisywał się na listę strzelców. Za nim z 5 bramkami na koncie plasuje się były zawodnik takich klubów jak Górnik Zabrze, czy Podbeskidzie Bielsko-Biała – Marcin Wodecki.

Pierwszy, a zarazem ostatni mecz obu drużyn miał miejsce na inaugurację obecnych rozgrywek. 7 sierpnia w Wodzisławiu Śląskim byliśmy świadkami spotkania zakończonego remisem 1:1. Wynik z rzutu karnego otworzył w pierwszej połowie Daniel Łuczak, który przed przerwą był egzekutorem jeszcze jednej “jedenastki”, która mogła przypieczętować losy tego meczu, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Po zmianie stron wodzisławianie uparcie dążyli do wyrównania, które dał im Mateusz Mielczarek.

Jakim wynikiem zakończy się rewanżowe spotkanie na Dolnym Śląsku? Przekonajcie się sami przychodząc na nasz stadion w sobotę 20 listopada. Pierwszy gwizdek punktualnie o godz. 12:00