W SOBOTĘ STARCIE Z ROZPĘDZONĄ POLONIĄ

Po 3 wygranych z rzędu podopiecznych Kamila Sochy czeka trudne zadanie. W tę sobotę (6 listopada) na Stadionie OSiR w Żmigrodzie Piast podejmie dwukrotnego Mistrza Polski, drużynę Polonii Bytom.

Nasz sobotni rywal po nieregularnym początku sezonu wszedł na dobre tory i jest ostatnimi czasy najlepiej punktującym zespołem w III lidze. Polonia wygrała już 6 meczów z rzędu tracąc w nich zaledwie 2 bramki. Ma to swoje odbicie w bilansie bramkowym (23:13). Drużyna z Górnego Śląska, co łatwo policzyć, traci poniżej 1 bramki na mecz i po LKS-ie Goczałkowice-Zdrój może poszczycić się najlepszą defensywą w obecnych rozgrywkach. Bytomianie zajmują 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów w 15 spotkaniach, lecz czołówka jest niezwykle ciasna i od zajmujących 2. miejsce rezerw Zagłębia Lubin dzielą zawodników Kamila Rakoczego zaledwie 2 punkty.

W Polonii brak jest wyraźnego lidera jeśli chodzi o strzelców bramek. W klasyfikacji strzeleckiej bytomian najwięcej strzelonych bramek mają na koncie dwaj doświadczeni zawodnicy – 31-letni Patryk Stefański oraz będący w tym samym wieku dobrze znany naszym kibicom były zawodnik Piasta Damian Celuch (oboje po 4 gole). O jedno trafienie mniej w tym sezonie mają natomiast Daniel Iwanek i Dawid Krzemień.

Duma Doliny Baryczy mierzyła się z Polonią jak dotąd trzykrotnie, lecz ani razu nie udało się nam jeszcze wygrać. Ostatnie spotkania obu drużyn podsyciły jednak apetyty kibiców i dają nadzieję na świetne widowisko. Rok temu w kontrowersyjnych okolicznościach Polonia ograła w Żmigrodzie kończącego mecz w 9-tkę Piasta 3:2, natomiast w ostatnim meczu tych zespołów rozegranym 8 maja tego roku Piast uległ w Bytomiu Polonii 1:2, choć po bramce Tobiasza Jarczaka z 61. minuty był na prowadzeniu, a na dodatek grał z przewagą jednego zawodnika po 2 żółtych kartkach otrzymanych przez Dominika Koniecznego. Polonia w końcówce była jednak zabójcza, a katem Piasta okazał się… Damian Celuch, który zdobył bramkę ustalającą ostateczny wynik tego spotkania.

Zarówno Piast jak i Polonia znajdują się ostatnio w wyśmienitej formie i obie drużyny będą miały w sobotę na celu zdobycie 3 punktów. Dodatkowo atrakcyjności temu spotkaniu będzie dodawać obecność kibiców z Bytomia, którzy licznie wspierają swoją drużynę w meczach wyjazdowych.

początek spotkania o godz. 13:00 na Stadionie OSiR w Żmigrodzie. Sprzedaż biletów tradycyjnie rozpocznie się na godzinę przed meczem przy wejściu na trybuny.