W SOBOTĘ WRACAMY DO GRY

W tę sobotę (27 czerwca 2020) zagramy pierwszy mecz po ponad 3-miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią. Będzie to ćwierćfinał Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Żmigrodzianie zmierzą się na wyjeździe z IV-ligowym GKS-em Mirków. Co wiemy o naszym sobotnim rywalu?

Klub z Mirkowa awans na 5. Poziom rozgrywkowy uzyskał w sezonie 2017/18 zajmując pierwsze miejsce w okręgówce i wyprzedzając o 2 punkty Orła Prusice. Piłkarze z Mirkowa weszli na wyższy poziom bez kompleksów i w pierwszym sezonie po awansie zajęli solidne 8. miejsce wyprzedzając chociażby Polonię Trzebnica. Obecny sezon przerwany z wiadomych powodów GKS zakończył na 10. pozycji w tabeli z dorobkiem 22 punktów w 16 meczach i bilansem bramkowym 32-34.

Dodatkowej jakości klubowi spod Wrocławia wydaje się dodawać umowa partnerska podpisana ze Ślęzą Wrocław, która ma na celu rozwój obu klubów poprzez intensywną wymianę zawodników.

W ubiegły weekend GKS rozegrał mecz kontrolny z A-klasowym Błyskiem Kuźniczysko. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem co daje nadzieje żmigrodzkim kibicom na gładką przeprawę i awans do półfinału, gdzie z dużym prawdopodobieństwem zmierzymy się z klubem z naszego poziomu rozgrywkowego.

1/4 Pucharu Polski okręgu wrocławskiego

GKS Mirków/Długołęka – Piast Żmigród

Sobota / 27 czerwca 2020 / Stadion na ul. Kiełczowskiej w Mirkowie / godz. 17:00