W SPARINGU DWÓCH PIASTÓW WYGRYWA GOSPODARZ

W rozegranym dzisiaj meczu sparingowym Piast Żmigród wygrał na własnym stadionie z Piastem Kobylin 6-0.

Sztab szkoleniowy żmigrodzian z trenerem Edim Andradiną na czele w dzisiejszym spotkaniu przyglądał się poczynaniom nie tylko aktualny zawodników Piasta, ale również tych testowanych. W pierwszej części gry w składzie gospodarzy było aż pięciu sprawdzanych zawodników. Początek meczu był wyrównany, ale z biegiem czasu III-ligowcy zyskali przewagę, co udokumentowali trzema golami. Dwukrotnie bramkarza przyjezdnych pokonał Filip Kendzia, który popisał się skutecznym strzałami zza pola karnego. Jedno trafienie dołożył Oskar Trzepacz, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główką wpakował futbolówkę do bramki rywala. W przerwie meczu trener Edi Andradina dokonał zmian w składzie i na boisku pojawili się kolejni piłkarze. W 62 minucie żmigrodzianie prowadzili już 4-0 po kombinacyjnej i bardzo efektownej akcji zespołowej, którą zakończyli Grzegorz Mazurek (asysta) i Szymon Sołtyński (gol). Pięć minut później było już 5-0, a w tym przypadku role się odwróciły. „Sołtys” zagrał piłkę wzdłuż bramki przeciwnika, a futbolówkę do siatki wpakował „Mazi”. Rezultat spotkania w 82 minucie ustalił Szymon Sołtyński popisując się przepięknym strzałem w samo „okienko” bramki przyjezdnych. Kolejny mecz testowy Piast rozegra w najbliższy piątek (19 lipca, godz. 19.00) w Wielkiej Lipie z miejscowym Sokołem.

Piast Żmigród – Piast Kobylin        6-0(3-0)
Bramki dla żmigrodzian:
Filip Kendzia 2, Szymon Sołtynski 2, Oskar Trzepacz 1, Grzegorz Mazurek 1.
Piast Żmigród I polowa:
Testowany – Juchacz, Koźlik, Kendzia, Jaros, Rusiecki, Trzepacz, Testowany, Testowany, Testowany, Testowany.
Piast Żmigród II połowa: Filipowiak, Kępczyński, Testowany, Duczemiński, Kohut, Sołtyński, Majbroda, Mazurek, Testowany, Testowany, Piotr Robak.