JUTRO ZALEGŁY MECZ Z PNIÓWKIEM

Już w środę 4 maja, piłkarze Piasta będą mieli okazje do powrotu na zwycięskie tory. W zaległym meczu 25. kolejki III ligi, gr. 3 zmierzymy się z Pniówkiem Pawłowice. Początek spotkania o godz. 17:00.

Nasz najbliższy rywal w rundzie wiosennej prezentuje zmienną formę. W 8 rozegranych w tym roku  spotkaniach, drużyna ze Śląska 2-krotnie zwyciężyła, tyle samo razy dzieliła się punktami, a 4-krotnie schodziła z boiska pokonana. Ostatnie mecze ligowe pawłowiczan to przegrane z MKS-em Kluczbork (0:4) i Ślęzą Wrocław (0:1).

W Pniówku na początku kwietnia doszło do zmiany szkoleniowca. Dokładnie w Prima Aprilis władze klubu wydały komunikat, który wcale nie okazał się żartem. Stojącego za sterami drużyny z Pawłowic przez niespełna 4 lata Grzegorza Łukasika, zastąpił doświadczony Jan Furlepa, 77-latek, który w przeszłości prowadził m.in. MKS Kluczbork.

Najlepszym strzelcem Pniówka w bieżących rozgrywkach jest Dawid Hanzel z 9 trafieniami. Za jego plecami z 4 bramkami w sezonie 21/22 plasują się Mateusz Szatkowski i Dawid Weis.

Ostatniego meczu z zespołem z Pawłowic nie wspominamy dobrze. W meczu rozegranym 11 września ubiegłego roku, Pniówek pokonał nas przed własną publicznością 3:0, po bramkach strzelonych w ostatnim kwadransie spotkania przez Łaskiego, Glenca i Caniboła.

W barwach żmigrodzian nie zobaczymy jutro Szymona Sołtyńskiego, który w meczu z MKS-em Kluczbork otrzymał 4. i 5. żółtą kartkę w tym sezonie. W drużynie Pniówka wykartkowali się natomiast Bartosz Musiolik i Dawid Morcinek.

Transmisję z meczu poprowadzi telewizja Śląskie TV. Cena to 15 zł.

LINK DO TRANSMISJI 

Pniówek Pawłowice – Piast Żmigród

Środa, 4 maja / godz. 17:00 / Pawłowice