WARCIARZE ZASILĄ PIASTA

Miło nam poinformować o kolejnych dwóch zawodnikach, którzy wiosną reprezentować będą nasz klub. Do Piasta na zasadzie wypożyczenia dołączają Szymon Soiński oraz Maksymilian Lisowski.

Szymon Soiński to nominalny prawy obrońca, który jest wychowankiem Lecha Poznań, natomiast od 2018 roku nieprzerwanie występował w zespołach Warty, gdzie zgłoszony został nawet do rozgrywek Ekstraklasy. Soiński w maju skończy 19 lat, a więc posiada również status młodzieżowca.

Maksymilian Lisowski w marcu skończy 20 lat i tak jak jego młodszy kolega od 4 lat jest zawodnikiem Warty. Nominalny lewy pomocnik pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego,  a w swoim piłkarskim CV ma już wpisane takie kluby jak Zagłębie Lubin czy też Pogoń Szczecin.

Obaj zawodnicy wypożyczeni zostali przez Piasta do końca czerwca, a oto jak sami przedstawili się naszym klubowym mediom:

Szymon Soiński:

Moje pierwsze wrażenie co do klubu było bardzo pozytywne. Chłopaki świetnie przyjęli nas do zespołu i atmosfera w drużynie jest przyjemna. Przychodzę na półroczne wypożyczenie z Warty Poznań w celu zaliczenia jak największej ilości minut na ligowych boiskach oraz zdobycia cennego doświadczenia w seniorskim zespole. Chcę także nauczyć się od chłopaków i trenera wielu cennych rzeczy i pomóc zespołowi w zajęciu jak najwyższego miejsca na koniec sezonu. Od 6 roku życia grałem w Lechu Poznań, natomiast od 4 lat jestem zawodnikiem Warty, z którą od lipca 2021 roku jestem związany profesjonalnym kontraktem do 2024 roku.

Maksymilian Lisowski:

Piast Żmigród jest na pewno dobrze zorganizowanym trzecioligowym klubem z dobrymi zawodnikami oraz wieloletnią tradycją. Przychodzę do Piasta z chęcią jak najlepszego zaprezentowania się w meczach oraz rozwoju własnego. Swoim zaangażowaniem i determinacją planuje pomóc drużynie uzyskiwać jak najlepsze wyniki. Pochodzę z Gorzowa Wielkopolskiego, ale już w wieku 13 lat trafiłem do akademii Zagłębia Lubin, następnie po dwóch latach w Zagłębiu poszedłem do akademii Pogoni Szczecin, w której spędziłem rok. Później zostałem zawodnikiem akademii Warty Poznań, gdzie jestem od prawie 4 lat. Dodatkowo w wakacje 2021 podpisałem z Wartą swój pierwszy profesjonalny kontrakt.