Warto wygrać z Wartą

Ubiegłotygodniowe starcie z Lechią Zielona Góra zapowiadaliśmy jako mecz dwóch drużyn, które nie zaznały jeszcze smaku wygranej w tym sezonie. Okazuje się, że jutrzejsze spotkanie z Wartą Gorzów Wielkopolski można określić… tak samo. Piast zdobył w tym sezonie zaledwie 1 punkt w meczu z Odrą Wodzisław. Warta natomiast wszystkie dotychczasowe spotkania przegrała.

Podopieczni trenera Pawła Posmyka z zerowym dorobkiem punktowym i bilansem bramkowym 0:7 zajmują przedostatnie miejsce w tabeli III ligi gr. 3 zaraz za Piastem. Pogromcami Warciarzy w pierwszych 4 kolejkach tego sezonu były: Foto-Higiena Gać, Polonia Bytom, Odra Wodzisław oraz Miedź II Legnica.

W Gorzowie ostrzą sobie zęby na spotkanie z Piastem, przypominając, że to po ostatnim meczu pomiędzy tymi drużynami przegranym przez żmigrodzian aż 0:4 posadę trenerską stracił Ryszard Pietraszewski, a zastąpił go aktualny szkoleniowiec Piasta Marcin Foltyn. W tym pamiętnym meczu rozgrywanym w jednej z dwóch stolic województwa lubuskiego, bramkę dla gospodarzy strzelił m.in. Paweł Posmyk – legenda klubu z Gorzowa świętujący wtedy swoje 40 urodziny, a dziś będący już trenerem swojego macierzystego zespołu.

Jeśli już przy świętowaniu jesteśmy, należy przypomnieć, że w ten czwartek w Żmigrodzie odbyła się niezwykła uroczystość. Kapitan Piasta Szymon Sołtyński poślubił swoją wybrankę Angelikę, a na zabawie weselnej nie brakowało zawodników naszej drużyny. Mamy nadzieję, że doszli już do siebie po świętowaniu i w sobotę pokażą pełnię swoich możliwości inkasując 3 punkty.

W wywiezieniu pozytywnego rezultatu z Gorzowa będzie chciał żmigrodzianom przeszkodzić Mateusz Ogrodowski. który w tym tygodniu zamienił Piasta na Wartę, a to nie koniec roszad kadrowych w naszej drużynie, gdyż do zespołu Piasta dołączył niedawno Mateusz Żytko. Doświadczony obrońca jest już gotowy do gry i możemy spodziewać się go w meczowej osiemnastce w najbliższym spotkaniu.

Początek meczu o godz. 17:00 na gorzowskim stadionie. Bądźcie z nami!