WEJŚCIE W SEZON W DOBRYM STYLU

W 1. kolejce IV ligi dolnośląskiej (grupy wschodniej) I zespół Piasta mierzył się na wyjeździe z beniaminkiem rozgrywek, Skałkami Stolec. Faworytem spotkania byli żmigrodzianie i było to widoczne od początku aż do końca meczu. Bramki dla Piasta zdobyli Marcin Gołębiowski i dwukrotnie Tobiasz Jarczak.

Obraz spotkania wyglądał tak, jak można było się spodziewać. Podopieczni Marcina Foltyna przeważali w posiadaniu piłki, natomiast gospodarze szukali swoich szans w kontratakach. Pierwsza bramka dla żmigrodzian padła jednak nie po koronkowej akcji, a dalekim podaniu z bramki od debiutującego tego dnia w meczu ligowym Piotra Zabielskiego. Piłkę przedłużył główkując Oskar Majbroda, wypuszczając na pozycję strzelecką Marcina Gołębiowskiego, który sprytnym uderzeniem tuż przy słupku wyprowadził żmigrodzian na prowadzenie. Nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka okazji bramkowych m.in. za sprawą uderzenia głową Błażeja Chouwera, ale na przerwę schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część meczu rozpoczęła się w najlepszy możliwy sposób dla Piasta. 5 minut po zmianie stron do piłki ustawionej na 35. metrze podszedł Tobiasz Jarczak. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka odbiła się jeszcze delikatnie od głowy zawodnika ze Stolca i wpadła do siatki. Nasi zawodnicy nie zwolnili tempa i szukali kolejnych okazji na gole. Brakowało jednak celności, a w kilku sytuacjach gospodarzy ratował bramkarz. Pozytywny impuls drużynie dał wprowadzony na boisko w 73. minucie wychowanek Piasta Mateusz Olikiewicz, który dwukrotnie był bardzo bliski zdobycia premierowej bramki dla Piasta w meczu o stawkę po niedawnym transferze.

Wynik spotkania ustalił na 10 minut przed końcem Tobiasz Jarczak. Pomocnik żmigrodzian otrzymał podanie z prawej flanki od Błażeja Chouwera i huknął z dystansu w samo okienko, ustrzelając tym samym dublet.

Na podkreślenie zasługuje świetna atmosfera na zapełnionych tego dnia trybunach stadionu w Stolcu. Pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywkowym był dla gospodarzy z pewnością ważnym wydarzeniem. Wykazali się oni gościnnością i pozytywnym nastawieniem do grupy kibiców Piasta rozsianej tego dnia wśród nich na trybunach.

Za tydzień czekają nas derby! W sobotę 20 sierpnia o godz. 17:00 zmierzymy się u siebie z Polonią Trzebnica. Liczymy na Wasze wsparcie!

 

Skałki Stolec – Piast Żmigród 0:3 (0:1)

Bramki: 25’ Gołębiowski, 50’, 80’ Jarczak

Żółte kartki: Żytko, Matysiak

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Szymański, Żytko, Dyr – Majbroda, Sztylka (86’ Kupczyk), Jarczak (84’ Matysiak), Sołtyński (77’ Łukaszewski), Maksymenko (81’ Krawczyszyn) – Gołębiowski (73’ Olikiewicz)

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Łukaszewski, Kupczyk, Matysiak, Olikiewicz