WICEMISTRZOSTWO POLSKI W CV, TERAZ CZAS NA PIASTA

Niezmiernie miło poinformować nam, iż nowym trenerem Piasta Żmigród został Ryszard Pietraszewski. 44-letni trener z bogatym doświadczeniem w rundzie jesiennej był szkoleniowcem Orła Ząbkowice Śląskie.

Proces wyboru nowego szkoleniowca nie należał do łatwych. Za włodarzami żmigrodzkiego klubu kilka intensywnych dni wypełnionych od rana do nocy spotkaniami z kandydatami na objęcie stanowiska po trenerze Kamilu Sosze. Do konkursu zgłosiło się ponad 50 trenerów z całej Polski…

Wybór padł ostatecznie na trenera Ryszarda Pietraszewskiego. Piast będzie jego pierwszym klubem seniorskim na poziomie III ligi, lecz jego dotychczasowa kariera udowadnia, iż szybko odnajdzie się w nowym otoczeniu.

Pietraszewski posiada licencję trenerską UEFA A, oraz ponad 15-letnie doświadczenie z pracy zarówno z drużynami juniorskimi jak i seniorskimi. Jego pierwszym seniorskim klubem była Odra Wrocław, skąd przeniósł się do Pogoni Oleśnica, z którą wywalczył awans do IV ligi i 4. miejsce rok później jako beniaminek. Następnie przyszła pora na pracę dla GKS-u Mirków-Długołęka, gdzie wywalczył awans do klasy okręgowej w sezonie 2016/2017, a zespół ten opuszczał na 2. miejscu w ligowej tabeli po rundzie jesiennej.

Kolejny owocny okres w karierze naszego nowego szkoleniowca to praca dla Akademii Śląska Wrocław. W sezonie 2017/2018 trener Pietraszewski doszedł do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych z zespołem U-17. Następny rok był jeszcze lepszy – wicemistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów U-18. To z drużyny trenera Pietraszewskiego do pierwszego zespołu Śląska trafiło 6 zawodników (m.in. Piotr Samiec-Talar, czy Marcin Szpakowski). Z kolei do ekstraklasowego Górnika Zabrze przeszedł Aleksander Paluszek.

Runda jesienna obecnego sezonu to z kolei praca w IV- ligowym Orle Ząbkowice Śląskie, który przejmował z dorobkiem zaledwie 3 punktów i 18. miejscem w lidze. Efekt? 28 punktów i 8 miejsce na koniec roku.

Trener Pietraszewski ma za sobą liczne staże trenerskie, również za granicą. Warto tu wymienić takie kluby jak portugalska Benfica Lizbona i walijskie Cardiff City.

Trenerze, życzymy samych sukcesów w drużynie Piasta! Witamy na pokładzie!