WIELKI CHARAKTER TRAMPKARZY

Trampkarze Piasta Żmigród godnie zakończyli sezon wiosenny 2017 we wrocławskiej Lidze Okręgowej. W rozegranym wczoraj rewanżowym meczu barażowym żmigrodzianie wygrali w Środzie Śląskiej z miejscową Polonią 4-2. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu tych drużyn w Żmigrodzie wygrała Polonia 4-1. Tym samym, aby awansować do II Ligi Wojewódzkiej podopiecznym trenera Dominika Piotrowskiego zabrakło bardzo niewiele.

Żmigrodzianie pomimo znaczącej porażki w pierwszym meczu barażowym przed własną publicznością, nie poddali się i przez cały tydzień solidnie trenowali z wiarą, że uda odrobić się straty z nawiązką. Załoga Piasta w rewanżu nie zawiodła, gdyż zaprezentowała się bardzo dobrej strony. Wychowankowie żmigrodzkiego klubu po pierwszej części meczu prowadzili 1-0. W drugiej odsłonie strzelili kolejne trzy, ale niestety rywale, zdołali dwukrotnie wpakować piłkę do bramki Piasta. W efekcie rezultat końcowy 2-4 dla żmigrodzian dał awans średzianom.
– Jestem dzisiaj najdumniejszym trenerem na świecie. Chłopaki zagrali najlepszy mecz w sezonie i udowodnili, że mają wielki potencjał. Dziękuję im za to – powiedział po dzisiejszym meczu trener Piotrowski.
– To był niesamowity mecz w naszym wykonaniu. Nie udało się awansować, ale umiejętności, ambicje i charakter drużyna ma, co udowodniła. Nawet trenerzy drużyny przeciwnej przyznali, że mamy super zespół – dodał obecny w Środzie Śląskiej członek Zarządu Piasta Żmigród Łukasz Konopka.
W imieniu wszystkich żmigrodzkich kibiców piłkarskich dziękujemy trampkarzom Piasta za niezapomniane emocje przez cały sezon!!!

Polonia Środa Śląska – Piast Żmigród 2:4 (0:1)
Bramki dla Piasta: Kamiński Jakub Świątek Maciej Wiktorowicz Krzysztof Łukaszewski Patryk.
Piast: Konopka Dawid, Krawczyk Miłosz, Sosnowski Kacper, Duczemiński Jakub, Rupociński Hubert, Puszko Łukasz, Wiktorowicz Krzysztof, Łukaszewski Patryk, Świątek Maciej, Eliasz Olaf, Kamiński Jakub.
Ponadto grał: Rękas Kami.