WIETRZNY REMIS W ŻMIGRÓDKU

1:1 to rezultat sobotniego sparingu Piasta z Baryczą Sułów. W pierwszej połowie wynik otworzył Kacper Głowieńkowski, natomiast 10 minut po zmianie stron sułowianie odpowiedzieli bramką Artura Kierata.

Spotkanie z IV-ligowcem rozgrywane było w iście ekstremalnych warunkach pogodowych za sprawą szalejącego wiatru, który bez wątpienia nieco utrudniał rywalizację. W 24. minucie meczu po składnej akcji żmigrodzian Kacper Glowieńkowski posłał futbolówkę w samo okienko bramki pozostawiając bramkarza gości bez szans. Kwadrans później z szesnastego metra uderzał Szymon Sołtyński, lecz tym razem golkiper Baryczy pewnie interweniował.

Po przerwie swoich okazji coraz częściej zaczęli szukać zawodnicy Dominika Piotrowskiego, a efektem tych starań był gol, który padł w 55. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska piłkę po ziemi uderzył Artur Kierat, pokonując tym samym Mateusza Filipowiaka. Warto wspomnieć, że już wcześniej sułowianie mogli doprowadzić do remisu, lecz nasz bramkarz świetnie spisał się w sytuacji sam na sam. Chwilę później znakomitą okazję na ustrzelenie dubletu miał Głowieńkowski, ale jego strzał obronił bramkarz Baryczy. W 64. minucie gry z rzutu wolnego przymierzył Michał Kieca, a piłka odbiła się od poprzeczki. Minutę później po błędzie defensywy sułowian piłka znów trafiła pod nogi Głowieńkowskiego, lecz i tym razem nie znalazła finalnie drogi do bramki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 1:1 (1:0)

Bramki: 24′ Głowieńkowski – 55′ Kierat

Skład Piasta: Korytkowski (46’ Filipowiak)- Gołębiowski (46’ testowany), Majbroda (46’ Żytko), Koźlik (75 Wojtkowiak), Dyr (46’ Krawczyszyn), Sztylka, Łukaszewski, Sołtyński (46’ Kieca), testowany (46’ testowany), Głowieńkowski, Wojciechowski (80’ Błoński)