WIKTOR BURY ZAWODNIKIEM PIASTA

Kolejny zimowy transfer stal się faktem. Do Piasta na zasadzie transferu definitywnego z KKS-u Kalisz dołącza 19-letni Wiktor Bury.

Nasz nowy zawodnik jest wychowankiem kaliskiego klubu, w którym grał od dziecka. W 2019 roku w wieku 16 lat przeszedł natomiast do SMS Miedzi Legnica, gdzie grał w starszych od siebie kategoriach wiekowych. Po roku czasu przyszła pora na transfer do III-ligowego wówczas Górnika Konin, lecz z powodu pandemii koronawirusa nie udało się rozegrać tam ani jednego ligowego spotkania. Później przyszła pora na powrót do Kalisza, gdzie młody pomocnik występował w IV-ligowych rezerwach, natomiast ostatnim przystankiem w jego dotychczasowej przygodzie z piłką była Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Tak o swojej charakterystyce boiskowej wypowiada się sam zawodnik:

„Jestem szybki i dynamiczny oraz bardzo zmotywowany przed każdym meczem. Zawsze daje z siebie 100% i chcę jak najlepiej dla drużyny. Nigdy nie odstawiam nogi.  Nie boję się podejmować ryzyka i lubię grę w kontakcie z przeciwnikiem – czuje się bardzo silny na nogach.

Z Piastem chciałbym awansować do 3 ligi, chcę zdobyć kolejne cenne doświadczenie oraz zbierać minuty w tym zespole. Bardzo podoba mi się sposób w jaki Piast gra i nie mogę  doczekać się już spotkań o stawkę!”

Wiktorze, witamy Cię w Żmigrodzie i życzymy samych sukcesów w koszulce Piasta!