Wracamy z punktem z Wodzisławia

Piast Żmigród zremisował 1:1 z Odrą Wodzisław Śląski w pierwszym meczu sezonu 2021/22. Po rzucie karnym w 45. minucie spotkania mogliśmy wyjść na dwubramkowe prowadzenie, lecz niewykorzystana jedenastka zemściła się w drugiej połowie w postaci wyrównującej bramki Mateusza Wieczorka.

Pierwsze 30 minut spotkania nie przyniosło wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramki dla żadnej z drużyn. Zmieniło się to w 33. minucie gry, kiedy to w polu karnym gospodarzy faulowany był Daniel Łuczak. Oko w oko z Michałem Antkowiakiem stanął sam poszkodowany i pewnym strzałem po ziemi przy słupku pokonał golkipera Odry. 10 minut później przeżyliśmy swoiste deja vu. Znów faulowany w polu karnym był Łuczak i znów to on podszedł do jedenastki. Tym razem jednak wykonał ją gorzej i górą był Antkowiak. Dobijać głową próbował jeszcze Gołębiowski, lecz piłka minęła się z bramką. Szkoda, ponieważ zdobywając bramkę “do szatni” mogliśmy znacznie przybliżyć się do zwycięstwa w tym spotkaniu.

Drugą połowę rozpoczęło mocne uderzenie zawodników Odry. Przez pierwszy kwadrans wodzisławianie stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych, czego w ogóle nie robili w pierwszej części spotkania. Najlepszym dowodem na to jest bramka, którą w 49. minucie zdobył Mateusz Mielczarek. Zawodnik Odry przełożył sobie w polu karnym Piasta piłkę na prawą nogę i posłał piłkę w kierunku dalszego słupka bramki strzeżonej przez Mateusza Filipowiaka. Gracze trenera Nowaka poszli za ciosem, lecz świetnie na linii spisywał się powracający do Piasta Filipowiak. W 55. minucie nasz golkiper fenomenalną interwencją po strzale Wodeckiego uchronił nas przed stratą bramki. Późniejszy okres gry był już spokojniejszy, co zaczęło zmieniać się w końcowych minutach spotkania. Obie drużyny szukały okazji, która da jej upragnione 3 punkty na inaugurację sezonu. W 83. minucie świetną okazję miał Daniel Stanclik, ale nasz snajper posłał piłkę zbyt lekko w stronę bramki gospodarzy. Ożywienie w poczynania zawodników Marcina Foltyna wniósł wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Kacper Głowieńkowski. Na 4 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry stanął oko w oko z bramkarzem Odry, lecz uderzył z ostrego konta jedynie w boczną siatkę. W doliczonym czasie czerwoną kartkę obejrzał Michał Wiśniewski. Gracz Odry zaprezentował niesportowe zachowanie faulując od tyłu wychodzącego z kontrą z połowy Piasta Jakuba Trojanowskiego.

Remis można określić w tym spotkaniu jako sprawiedliwy. Teraz pora już skupić się na kolejnym rywalu. W sobotę 14 sierpnia o godz. 17:00 zmierzymy się u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

Odra Wodzisław Śląski – Piast Żmigród 1:1 (0:1)

Bramki: 49’ Mielczarek – 34’ Łuczak (k.)

Skład Piasta: Filipowiak – Chouwer, Szymański, Trojanowski (95’ Ogrodowski), Majbroda, Gołębiowski (78’ Głowieńkowski), Kepczyński (64’ Łukaszewski), Kieca (78’ Jarczak), Sołtyński (64’ Niewieściuk), Łuczak, Stanclik

Żółte kartki: Borek – Majbroda

Czerwona kartka: Wiśniewski