WSPANIAŁA SERIA PIASTA PRZERWANA

Niestety w dniu dzisiejszym przerwana został passa meczów bez porażki Piasta Żmigród. W spotkaniu 25 kolejki III ligi (grupy 3) żmigrodzianie przegrali w Turzy Śląskiej z miejscową Unią 4-0.

Od samego początku spotkania widać było w poczynaniach żmigrodzian, że małe rozmiarowo boisko rywala nie przypadło im do gustu. Dużo niedokładności w grze, problemy ze skonstruowaniem akcji podbramkowych, to elementy, który uwidaczniały się w grze Piasta. Z kolei turzanie w ofensywie grali jak natchnieni i byli bardzo skuteczni. W pierwszych 45 minutach gry miejscowi zaaplikowali przyjezdnym aż 4 gole i uzyskali bardzo bezpieczną przewagę, której już po prostu nie mogli roztrwonić. Na domiar złego trener Kamil Socha był zmuszony dokonać zmiany, gdyż w 25 minucie kontuzja wykluczyła dalszy występ skrzydłowego Eryka Morysona, którego na placu gry zastąpił Michał Koźlik. Druga część meczu była bardzo monotonna i więcej goli już nie padło. W szeregach żmigrodzian najlepszej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Patryk Bobkiewicz w 56 minucie, kiedy to fatalnie spudłował z 7 metra. Tym samym przerwana została znakomita seria 10 meczów bez porażki ekipy z „Doliny Baryczy”. Ostatni reprezentanci Żmigrodu przegrali z Rekordem Bielsko-Biała i miało to miejsce 28 października ubiegłego roku. Dziękujemy całej ekipie za tak wspaniałe osiągniecie! Kolejny mecz Piast rozegra w najbliższy wtorek (1 maja). Wówczas żmigrodzianie podejmą na własnym stadionie Stilon Gorzów Wielkopolski. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 16.00, a  my już teraz zachęcamy wszystkich do kibicowania drużyny trenera Kamila Sochy.

Unia Turza Śląska – Piast Żmigród                       (0-4)
Bramki: 1-0 Musiolik (6), 2-0 Trąd (14), 3-0 Gładkowski (30), 4-0 Hanzel (43).

Piast: Dariusz Szczerbal – Patryk Gołębiewski, Łukasz Mozler (72 Paweł Kohut), Mikołaj Juchacz (46, Szymon Sołtyński), Michał Kieca, Piotr Niewieściuk, Eryk Moryson (25 Michał Koźlik), Cezary Kępczyński, Patryk Bobkiewicz, Wojciech Bzdęga, Michał Chyrek (46 Mateusz Jaros).

Wyniki 25 kolejki:

KS PolkowiceRuch Zdzieszowice0-1
Rekord Bielsko-BiałaStal Brzeg2-2
Miedź II LegnicaLechia Dzierżoniów29 kwietnia, 13:00
BKS Stal Bielsko-BiałaGórnik II Zabrze0-0
Polonia GłubczycePniówek Pawłowice Śl.2-3
Skra CzęstochowaFalubaz Zielona Góra3-0
Stilon Gorzów Wlkp.Gwarek Tarnowskie Góry0-3
Unia Turza ŚląskaPiast Żmigród4-0
Ślęza WrocławZagłębie II Lubin3-0

 

Fot: www.facebook.com/KS-Unia-Turza-Śląska