WSZYSCY NA DERBY!

Ten mecz rządzi się swoimi prawami. Już jutro w derbowym spotkaniu 2. kolejki IV ligi dolnośląskiej, Piast Żmigród podejmie u siebie Polonię Trzebnica. Początek spotkania o godz. 17:00.

Na bezpośrednie starcie w lidze kibice Piasta i Polonii czekali ponad 7 lat. Teraz pora zmierzyć się na boisku i znów powalczyć w bezpośrednim pojedynku o miano najlepszej drużyny powiatu trzebnickiego. Od ostatniego meczu obu drużyn sporo się pozmieniało…

Z trzebniczanami po raz ostatni zmierzyliśmy się wiosną 2015 roku. W kampanii 2014/15 Polonia zaliczyła spadek do IV ligi po fatalnym sezonie, w którym zdobyła zaledwie 8 punktów. w rundzie jesiennej Piast pokonał u siebie Polonię 4:2, natomiast w Trzebnicy rozgromił pewnych już wtedy spadku gospodarzy aż 8:2.

Obie drużyny są typowane w gronie kilku faworytów do zajęcia pierwszej pozycji w lidze. W Żmigrodzie pozostała większość zawodników, którzy występowali w naszej drużynie w poprzednim sezonie, a w Trzebnicy również nie obserwowaliśmy “rewolucji” kadrowej i zmieniło się jedynie kilka nazwisk.

Najważniejszą zmianą u naszego jutrzejszego rywala wydaje się być zmiana trenera. Znanego naszym kibicom ze swojej przygody z Piastem Ryszarda Pietraszewskiego, zmienił na ławce Sławomir Kołodziej, który ma za sobą udany debiut, gdyż przed tygodniem Polonia zdołała pokonać 2:1 Piasta Nowa Ruda po dwóch bramkach króla strzelców ubiegłego sezonu, Grzegorza Rajtera.

Co ciekawe, w barwach polonistów będziemy mogli jutro ujrzeć zawodników, którzy w swoim CV mają nasz klub. Od ponad 3 lat zawodnikiem Polonii jest Krystian Jajko. Wczoraj zespół z Trzebnicy zaanonsował oficjalnie kolejne transfery, a wśród pozyskanych zawodników znaleźli się Marek Miziniak oraz Piotr Niewieściuk. Do niedawna barw Polonii bronił też Daniel Łuczak. Oprócz wspomnianych piłkarzy, Polonia pozyskała jeszcze Patryka Sługockiego (Olympic Wrocław) i Jakuba Bielińskiego (Podlasie Sokołów Podlaski)

Zapraszamy wszystkich na żmigrodzki stadion! Razem stwórzmy atmosferę godną derbów powiatu trzebnickiego!

Piast Żmigród – Polonia Trzebnica

sobota, 20 sierpnia / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie