WYCHOWANKOWIE W KADRZE SENIORÓW

Nie samymi transferami klub żyje. Od lat włodarze Piasta stawiają na rozwój zespołów młodzieżowych, z których wyławiane mają być największe talenty. Sukcesywnie kolejni zawodnicy dostają szansę trenowania z pierwszym zespołem i starają się przebijać do meczowej jedenastki. Do pochodzących ze Żmigrodu Patryka Łukaszewskiego, Gracjana Korytkowskiego oraz Kacpra Krawczyszyna dołączyli Hubert Wojtkowiak i Nikodem Błoński.

Chłopcy już od kilku miesięcy trenują z pierwszym zespołem żmigrodzian zaliczając również minuty w ostatnich sparingach. Oboje przeszli przez wszystkie kategorie młodzieżowe w naszej szkółce piłkarskiej od skrzata aż do juniora starszego.

Nikodem Błoński urodził się 2 marca 2005 roku, a więc niedawno skończył 17 lat. Nikodem jest zawodnikiem ofensywnym, wykazującym się na boisku ponadprzeciętną szybkością. Jego wzrost to 182 cm.

Hubert Wojtkowiak urodził się 13 lipca 2005 roku i jest nominalnym obrońcą, do czego predysponuje go m.in. jego wzrost (189 cm). Wiosnę 2021 roku spędził na półrocznym wypożyczeniu w SMS-ie Łódź. Kilkukrotnie wybierany był także najlepszym sportowcem szkoły podstawowej w Żmigrodzie, o czym przypomina nam jego były nauczyciel WF-u pełniący funkcję dyrektora Piasta, pan Jan Fedyna.

Trzymamy za was kciuki chłopcy!