WYCZEKIWANE ZWYCIĘSTWO

Aż trudno to uwierzyć, ale na zwycięstwo w lidze czekaliśmy ponad miesiąc, a przyszło ono w meczu z Orłem Ząbkowice Śląskie. Żmigrodzianie dopisali sobie cenne 3 punkty po bramkach Patryka Szymańskiego, Patryka Łukaszewskiego oraz Marcina Gołębiowskiego.

Na murawę żmigrodzkiego stadionu piłkarze obu drużyn udali się w eskorcie młodych piłkarek i piłkarzy naszej akademii, którzy w rękach mieli biało-czerwone flagi z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego w końcu przyszła pora na boiskową rywalizację. Spotkanie już od pierwszych minut było zacięte i obfitowało w twardą, męską grę, co potwierdził na pomeczowej konferencji Mateusz Żytko.

Strzelanie w 33. minucie rozpoczął Patryk Szymański, który w klasyczny dla siebie sposób, a więc strzałem głową po dośrodkowaniu Błażeja Chouwera pokonał bramkarza gości. Okazje do zdobycia bramki mieli jeszcze chociażby Zender czy Gołębiowski, ale do szatni schodziliśmy ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

Nieco ponad kwadrans po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Patryk Łukaszewski. Wychowanek Piasta uderzył precyzyjnie z dystansu nie dając szans na skuteczną interwencję Piotrowi Gembarze. Bramka na 3:0 padła za sprawą Marcina Gołębowskiego. W 87. minucie snajper Piasta praktycznie z tej samej pozycji co Łukaszewski uderzył na bramkę Orła, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i zatrzepotała w siatce. Honorowe trafienie dla ząbkowiczan padło w doliczonym czasie gry. Błąd naszej defensywy wykorzystał skutecznie finalizując kontrę gości Radosław Grzywniak.

Przed nami niedzielny wyjazd do Oławy, gdzie zagramy z Moto-Jelczem, a więc zespołem, który przed miesiącem pokonaliśmy w finale Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Zwycięstwo w tym spotkaniu w wypadku braku wygranej lidera z Woliborza, może znacząco przybliżyć nas do miejsca premiowanego grą w barażach.

Piast Żmigród – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:1 (1:0)

Bramki: 33′ Szymański, 63′ Łukaszewski, 87′ Gołębiowski – 90’+2 Grzywniak

Żółte kartki: Chouwer, Jarczak, Antochów – Łaski, Maciejewski

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Majbroda, Łukaszewski (81′ Antochów), Sołtyński (88′ Błoński), Jarczak (61′ Sztylka), Zender (64′ Dyr), Gołębiowski (88′ Bury)

Rezerwowi: Korytkowski, Krawczyszyn, Sztylka, Antochów, Błoński, Bury, Juwa, Wojtkowiak, Dyr

Widzów: ok. 200