WYGRANA MŁODZIKÓW W TURNIEJU HALOWYM W BOJANOWIE

Za oknem coraz częściej widać i czuć odznaki zbliżającej się wiosny (dłuższy dzień, wyższe temperatury). To oznacza, że najwyższa pora opuścić halowe mury i zacząć rozgrywać mecze na boiskach otwartych. Przecież już za kilka tygodni (16 marca) rozpocznie się ligowy maraton (sezon). Niestety z grą na powietrzu drużyna młodzików Piasta na razie ma problem. Z trzech przynajmniej powodów: boiska naturalne są jeszcze niedostępne, trudnościami ze  znalezieniem odpowiedniego sparingpartnera i najważniejszego – dużych kłopotów kadrowych (nieliczna kadra, kontuzje i choroby).

Grać jednak trzeba, choćby w ograniczonych liczbowo składach. Takie właśnie możliwości dają turnieje halowe. W sobotę, 23 lutego 2019 r. drużyna młodzików U-13 Piasta wystąpiła w Bojanowie w IV edycji Turnieju SZOK CUP 2019. Na starcie cyklicznych zawodów stanęło 6 zespołów: Szok Bojanowo (gospodarz), Orły Czernina, Orla Jutrosin, Grom Czacz, Pogoń Śmigiel i Piast Żmigród. Organizatorzy zapewnili wszystkim drużynom sporą porcję grania. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Czas gry wynosił 1×14 minut.

Wiadomość najważniejsza: Piast wygrał turniej w Bojanowie.

Mecze Piasta:

Piast – Pogoń Śmigiel 10-0, bramki: F. Żur 6, M. Łukawy 3 oraz K. Figura 1. Końcowy wynik mówi sam za siebie. Zobaczyliśmy kilka efektownych akcji zakończonych bramkami oraz popisów indywidualnych. Filip Żur był nieuchwytny i przede wszystkim bardzo skuteczny. Nawet słabszemu przeciwnikowi nie jest łatwo wbić 6 goli.

Piast – Orla Jutrosin 8-1, bramki: M. Figura 5, S. Ulidowski 1, F. Żur i 1 samobramka. Drugi mecz na jedną bramkę, choć bardzo szkoda straconego gola. Pierwsze skrzypce w naszej drużynie grał Kamil Figura, autor 5 bramek.

Piast – Szok Bojanowo 2-0. bramki: M. Łukawy 1 i F. Żur 1.  Tym razem nie było już tak łatwo. Gospodarze zawiesili poprzeczkę trochę wyżej. Pomimo tego mogliśmy wygrać w bardziej okazałych rozmiarach, ale niestety nie udało się.

Piast – Orły Czernina 6-1, bramki: M. Łukawy 2, F. Żur 2, S. Ostromecki 1 i 1 samobramka. Trzeci mecz tego dnia, w którym byliśmy zdecydowanie lepsi. Wygraliśmy pięcioma bramkami, a mogliśmy zdecydowanie wyżej.

Piast – Grom Czacz 0-0. Bardzo chcieliśmy zakończyć turniej z kompletem zwycięstw, ale jeśli bardzo się chce, to nie zawsze udaje się. Tak właśnie było w spotkaniu z drużyną Gromu. Częściej niepokoiliśmy ich golkipera, oddaliśmy więcej strzałów, ale żaden z nich nie przekroczył linii bramkowej. Z drugiej strony musieliśmy grać czujnie w obronie, ponieważ zawodnicy z Czaczy posiadali niemałe umiejętności piłkarskie.

 

Piast Żmigród – najlepsza drużyna turnieju w Bojanowie

Stoją od lewej: Maciej Łukawy (2006 r.), Kamil Figura (2007), Marek Mosiek (2006), Filip Żur (2007), Szymon Ostromecki (2006). Rząd dolny, od lewej: Piotr Gałek (2006) i Sebastian Ulidowski (2006).

Organizatorzy nie przyznawali nagród indywidualnych. Z całą pewnością przynajmniej jedna (Króla Strzelców) trafiłaby do zawodnika Piasta. Mowa o Filipie Żurze. Najmłodszy zawodnik żmigrodzian strzelił 10 bramek, a ponadto zaliczył 9 asyst, a to oznacza, że miał udział aż przy 19 naszych bramkach (spośród 26). Brawo!

Filip Żur

PODSUMOWANIE: W zgodnej opinii obserwujących turniej widzów i trenerów najlepszą drużyną był Piast Żmigród. Przeciwnicy tak naprawdę ani na moment nie zepchnęli nas do obrony. Cieszymy się z wygranej, ale twardo stąpamy po ziemi. Nie graliśmy z przeciwnikami z topowych klubów naszego regionu, ba nie graliśmy nawet ze średniakami. Weryfikacja wartości zawodników i drużyny nastąpi już niedługo – podczas meczów mistrzowskich. Warto dodać, że z powodu choroby w Bojanowie nieobecny był Maciej Targoni. Jego brak był bardzo widoczny. Czekamy na Maćka i jego popisy strzeleckie. Czekamy także na kontuzjowanych Szymona Kabzę i Filipa Cieślę. I jeszcze dwie uwagi:

  • Niestety z powodu awarii mocno eksploatowanej kamery nie nagrywamy meczów zespołu, nad czym bardzo ubolewamy;
  • Turniej rozgrywany był poza Żmigrodem, a pomimo to najlepszych kibiców mieli nasi zawodnicy. Po raz kolejny – dziękujemy!

Najbliższe plany turniejowe i meczowe drużyny:

  • Niedziela, 3 marca 2019 r. – Wińsko, Finał Mistrzostw Dolnego Śląska Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe (tylko zwodnicy, którzy wywalczyli awans);
  • Poniedziałek, 4 marca 2019 r. – Lubin, mecz kontrolny na powietrzu z jedną z drużyn Zagłębia Lubin. Po meczu obserwacja meczu ekstraklasy: Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk.