WYGRANA MŁODZIKÓW Z PKS ŁANY W LIDZE OKRĘGOWE

Drużyna młodzików powoli odrabia ligowe zaległości. We wtorek (15 maja) o godz. 17.00 na dobrze przygotowanym bocznym boisku żmigrodzkiego centrum rekreacyjno-sportowego przy ul. Sportowej 13 odbył się mecz VIII (zaległej) kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików PIAST Żmigród – PKS Łany.  Spotkały się zespoły zajmujące miejsca w dolnej części tabeli ośmiodrużynowej ligi: Piast szóste (ostatnie bezpieczne) z dorobkiem 6 pkt., PKS jedną lokatę niżej z 4 pkt. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Padły dwie bramki, po jednej dla każdej ze stron. Wynik meczu otworzył już 3 minucie Maciej Targoni popisując się efektownym strzałem zza pola karnego. Goście wyrównali w 16 minucie za sprawą Wiktora Podlewskiego. W dużo ciekawszej  drugiej odsłonie bardziej konkretni i przede wszystkim skuteczniejsi byli żmigrodzianie. Zaaplikowali swoim rywalom kolejne dwa gole. Pierwszego z nich strzelił w 33 minucie Filip Żur, wykorzystując niezdecydowanie obrońców gości, a wynik na 3-1 podwyższył 4 minuty później autor pierwszego dla Piasta trafienia Targoni, finalizując podanie Żura. Z dwubramkowego prowadzenia nie cieszyliśmy się długo. Pierwsza akcja po wznowieniu gry z środka boiska zakończyła się dla gości powodzeniem. Dymitr Krzywda wykorzystał błąd defensywy gospodarzy. Po nieudanej pułapce ofsajdowej znalazł się oko w oko z naszym bramkarzem nie dając mu  żadnych szans. Warto podkreślić, że z powodu szkolnego wyjazdu Marka Mośka z konieczności między słupkami bramki młodzików  stał Adam Błoński – podstawowy golkiper zespołu trampkarzy, podopieczny trenera Przemysława Wawrzyniaka. Adam zaliczył bardzo dobry występ, walnie przyczyniając się do wygranej.

Z przedstawionej poniżej statystyki wynika, że stroną dominującą byli żmigrodzianie, jednak mecz z Łanami był bardzo trudny, choćby dlatego, że graliśmy przeciwko drużynie mającej w składzie starszych zawodników od naszych, średnio prawie o rok. Tym bardziej wszystkim chłopcom należą się gratulacje. Zagrali bardzo ambitnie od pierwszej do ostatniej minuty. Schodząc z boiska byli bardzo zmęczeni, a zarazem szczęśliwi. Po raz trzeci w odstępie niespełna miesiąca mogli cieszyć się z wygranej.

STATYSTYKA MECZOWA

Piast Żmigród

DZIAŁANIE

PKS Łany

3

GOLE

2

17

STRZAŁY W SUMIE

8

10

STRZAŁY CELNE

5

7

STRZAŁY NIECELNE

2

0

STRZAŁY ZABLOKOWANE

1

6

RZUTY ROŻNE

4

3

FAULE

6

2

SPALONE

8

38

AUTY

45

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w wygranym meczu z PKS Łany

Stoją od lewej: F. Żur, S. Ostromecki, M. Bartkowiak, A. Błoński, S. Ulidowski, M. Targoni, M. Łukawy, G. Barabach i K. Figura. Rząd dolny od lewej; O. Żygadło, M. Urbaniak, D. Mądry i F. Cieśla.

PIAST Żmigród (śr. wieku 11,92) – PKS Łany (śr. wieku 12,89) 3-2 (1-1)

 Skład Piasta: Adam Błoński (2005) – Gracjan Barabach (2006), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Sebastian Ulidowski (2006) – Fili Żur (2007), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Gracjan Barabach (2006).

Ponadto grali: Filip Cieśla (2006), Dominik Mądry (2006), Michał Urbaniak (2007) i Oskar Żygadło (2006).

BRAMKI:

1-0   Maciej Targoni, asysta Gracjan Barabach – 3 min

1-1   Wiktor Podlewski – 16 min

2-1    Filip Żur, bez asysty – 33 min

3-1    Maciej Targoni, asysta Filip Żur – 37 min

3-2    Dymitr Krzywda – 39 min

Mecz sędziowała pani Karolina Pawlak.

Strzelcy bramek (od lewej): Maciej Targoni i Filip Żur

 Wyniki 8. kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików U-13 z dnia  5 maja 2018 r.

PIAST Żmigród – PKS Łany 3-2 (1-1)

Olympic IV Wrocław – Sokół Smolec 8-1

Ślęza Wrocław – Unia Wrocław 0-0

FC Wrocław II AcademyUKS AS Milicz 6-2

Podziękowania !!!

  • Kibicom za głośny i kulturalny doping;
  • Pani Katarzynie Żur za wystąpienie w dwóch odpowiedzialnych rolach: kierownika drużyny oraz po raz pierwszy spikera zawodów;
  • Panu Konradowi Fedynie za nagranie meczu.

Najbliższe mecze mistrzowskie młodzików:

  • sobota, 18 maja, godz. 11.30, mecz wyjazdowy: Olympic IV Wrocław – Piast. W pierwszym meczu w Żmigrodzie przegraliśmy aż 0-11;
  • środa, 23 maja, godz. 18.00, mecz wyjazdowy (zaległy z dnia 17 marca): PKS Łany – Piast.
  • sobota, 26 maja, godz. 13.00, mecz u siebie: Piast FC Wrocław II Academy. Wynik pierwszego meczu 6-0 dla wrocławian.