WYGRANA ORLIKÓW W HALOWYM MECZU W WOŁOWIE

W czwartek, 9 marca 2017 r. drużyna orlików U-11 Piasta rozegrała w Wołowie sparingowy mecz halowy z miejscowym MKP. Trenerzy obu zespołów (Krzysztof Tabak – MKP i Jan Fedyna – Piast) dysponowali tego dnia licznymi kadrami. W Piaście zagrało 20 zawodników, w Wołowie podobna liczba. Dzięki temu żmigrodzianie desygnowali do gry cztery „5” (w każdej bramkarz i 4 zawodników grających w polu), MKP tyle samo. Mecz trwał 120 minut. W sumie odbyło się 18 sześciominutowych gier. W zdecydowanej większości meczów gra toczyła się pod dyktando Piasta. Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszym wysokim zwycięstwem 17-6. Wygrana cieszy, ale tak naprawdę w tej grze wynik nie był najważniejszy. Po raz pierwszy tej zimy szansę gry otrzymali wszyscy zawodnicy, zarówno ci co systematycznie reprezentują klub w licznych meczach i turniejach, nieco rzadziej grający oraz absolutny debiutant Bartek Łusiarczyk. Jak zagrał nasi chłopcy? Różnie. Mieli lepsze i gorsze momenty. Oczywiście tych lepszych było więcej. Uwaga ogólna. Ze względu na zróżnicowane umiejętności piłkarskie czołowi zawodnicy oceniani są bardziej dokładnie i surowiej, natomiast gracze mniej doświadczeni mają się cieszyć z każdej minuty spędzonej na boisku i nawet najdrobniejszego udanego zagrania.

Bramki dla Piasta strzelili: Kacper Targoni i Michał Urbaniak po 4, Kamil Figura 2 oraz Gracjan Barabach, Kacper Barabach, Dominik Mądry, Szymon Ostromecki, Jakub Widerski, Filip Żur, Oskar Żygadło po 1.  

SKŁAD PIASTA:

  • NIEBIESCY: Maciej Łukawy – Szymon Ostromecki, Gracjan Barabach, Kacper Targoni i Filip Żur;
  • CZERWONI: Szymon Kabza – Oskar Żygadło, Szymon Walendzik, Filip Cieśla i Jakub Widerski;
  • ZIELONI: Maciej Rabij – Michał Główka, Sebastian Ulidowski, Kamil Figura i Kacper Barabach;
  • POMARAŃCZOWI: Bartosz Łusiarczyk – Jakub Rabij, Dominik Mądry, Rafał Żemło i Michał Urbaniak.
    • NIEOBECNI: Maciej Targoni i Antoni Zalewski

Zawodnicy drużyny orlików Piasta Żmigród, którzy zagrali w Wołowie

Rząd górny, od lewej: G. Barabach, M. Łukawy, S. Ostromecki, F. Żur, K. Targoni, S. Kabza, S. Walendzik, F. Cieśla, J. Widerski, O. Żygadło i J. Fedyna. Rząd dolny, od lewej: M. Główka, S. Ulidowski, K. Barabach, K. Figura, M. Rabij, M. Urbaniak, R. Żemło, J. Rabij, D. Mądry i B. Łusiarczyk.

Wspólne zdjęcie zawodników Piasta i MKP Wołów ze swoimi trenerami.