WYGRANA W DERBACH

Jak na prawdziwe derby przystało było dużo walki i emocje do samego końca. Piast Żmigród pokonał w derbowym spotkaniu Barycz Sułów 1:0 i powrócił na fotel samodzielnego lidera IV ligi.

W 1. połowie meczu nie oglądaliśmy wielu sytuacji bramkowych. Dopiero w 25. minucie pod bramkę Piasta przyszło pierwsze poważne zagrożenie. Kacper Głowieńkowski znalazł się w sytuacji sam na sam z Piotrem Zabielskim, lecz z tego pojedynku obronną ręką wyszedł golkiper Piasta, podobnie było też przy dwóch próbach dobicia piłki. Tuż przed przerwą sprytem w polu karnym przeciwnika popisał się Mateusz Żytko, który dał się sfaulować obrońcy gości, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Marcin Gołębiowski, który nie zwykł się mylić w takich sytuacjach i silnym strzałem nie dał szans Filipowi Koczorowskiemu, dzięki czemu bramką „do szatni” dał naszej drużynie prowadzenie.

Po zmianie stron gra wyraźnie nabrała tempa. Już w 48. minucie czujność bramkarza Baryczy strzałem pod poprzeczkę sprawdził Szymon Sołtyński. W 56. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę obejrzał mający już na koncie żółty kartonik Patryk Szymański. Obrońca Piasta zdaniem sędziego faulował Kacpra Głowieńkowskiego, który w przeciwnym razie stanąłby oko w oko z bramkarzem i od tego momentu żmigrodzianie musieli radzić sobie na boisku w dziesiątkę. Do rzutu wolnego podszedł sam faulowany, lecz jego strzał obronił bezbłędny tego dnia Zabielski. Chwilę później znów szansę na wpisanie się na listę strzelców miał Głowieńkowski, ale tym razem chybił z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z lewej flanki. W 64. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzył Tobiasz Jarczak, a bramkarz gości w ostatniej chwili odbił futbolówkę na linii bramkowej. Dobijający strzał Mateusz Żytko niestety nie zdołał zmieścić piłki w siatce w stuprocentowej sytuacji i na tablicy wyników stan spotkania pozostawał bez zmian. W ostatnich minutach meczu goście coraz częściej zagrażali naszej bramce, ale defensywa Piasta nie dała wbić sobie bramki dzięki czemu zaliczyła 3. mecz w tym sezonie na „zero z tyłu”.

Za tydzień zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu z Bielawianką Bielawa. Początek meczu w sobotę 8 października o godz. 15:00.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 1:0 (1:0)

Bramka: 45’+4 Gołębiowski

Żółte kartki: Szymański, Jarczak, Sztylka – Możdrzech, Bachta, Serweta, Marciniak, Przybylski

Czerwona kartka: Szymański

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Szymański, Żytko, Maksymenko, Majbroda, Sztylka (81’ Łukaszewski), Sołtyński (58’ Dyr), Jarczak (77’ Matysiak), Olikiewicz (58’ Juwa), Gołębiowski (70’ Mazurek)

Rezerwowi: Korytkowski, Dyr, Mazurek, Łukaszewski, Juwa, Matysiak, Kupczyk