WYGRANA W TRZEBNICY

Druga wygrana w rundzie wiosennej stała się faktem. Piłkarze “Dumy Doliny Baryczy” pokonali na wyjeździe Polonię Trzebnica 3:0. Wszystkie bramki padły w pierwszej części gry, a ich autorami byli Marcin Gołębiowski, Patryk Łukaszewski oraz Tobiasz Jarczak.

Żmigrodzianie szybko zabrali się za otwarcie wyniku spotkania. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Sztylki z rzutu wolnego, przy piłce w polu karnym gospodarzy znalazł się Marcin Gołębiowski, który z ostrego kąta uderzył na bramkę strzeżoną przez Karola Buchlę i dał nam prowadzenie. Była to jego 11. bramka w obecnych rozgrywkach. Niespełna pół godziny później Patryk Łukaszewski potwierdził swoją dobrą dyspozycję w ostatnim czasie i popisał się przepięknym trafieniem w samo okienko, podwyższając wynik meczu. Bramka ta z pewnością należeć będzie do najładniejszych w tym sezonie. W 45. minucie, a zatem tuż przed zejściem do szatni, trzecią bramkę dla Piasta zdobył Tobiasz Jarczak. Pomocnik Piasta skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Jerzego Zendera, dla którego była to premierowa asysta w barwach naszego klubu.

W drugiej części gry nie oglądaliśmy już bramek, a Piast kontrolując boiskowe wydarzenia bez większych problemów dowiózł zwycięstwo grając “na zero z tyłu” i przeprowadzając aż 6 zmian. Warty odnotowania jest również fakt, że gospodarze sobotnie spotkanie kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce, którą w 66. minucie meczu obejrzał kapitan Polonii, Przemysław Stasiak za faul na Tobiaszu Jarczaku.

Piast po 17. kolejce ma na koncie 39 punktów i traci jedno oczko do Słowianina Wolibórz, który rozgromił dziś na wyjeździe Zamek Kamieniec Ząbkowicki aż 7:1. za tydzień czeka nas spotkanie u siebie z Galakticos Solna. Mecz ten odbędzie się w sobotę 18 marca o godz. 15:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Żmigrodzie.

Polonia Trzebnica – Piast Żmigród 0:3 (0:3)

Bramki: 4′ Gołębiowski, 32′ Łukaszewski, 45′ Jarczak

Żółte kartki: Buchla, Sosna – Antochów, Błoński

Czerwona kartka: Stasiak

Skład Piasta: Zabielski – Majbroda, Żytko, Szymański, Maksymenko (80′ Krawczyszyn), Sztylka, Łukaszewski (64′ Juwa), Antochów (58′ Dyr), Jarczak (77′ Błoński), Zender (74′ Bury), Gołębiowski (82′ Kupczyk)

Rezerwowi: Korytkowski, Bury, Błoński, Juwa, Krawczyszyn, Kupczyk, Dyr