WYGRANA W WAŁBRZYCHU

Plan wykonany – tak powiedzieć mogą piłkarze Marcina Foltyna po spotkaniu z Górnikiem Wałbrzych. Piast pokonał na wyjeździe 2:0 dziesiątą drużynę w tabeli i nadal traci 1 punkt do liderującego Słowianina Wolibórz. Bramki dla żmigrodzian zdobyli Patryk Łukaszewski i Marcin Gołębiowski.

Duma Doliny Baryczy od początku kontrolowała przebieg meczu i szukała okazji do otwarcia wyniku. Udało się to w 36. minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu Ołeksandra Maksymenki piłkę w polu karnym gospodarzy klatką piersiową przyjął Patryk Łukaszewski i pokonał bramkarza Górnika. Do szatni schodziliśmy zatem z jednobramkową przewagą.

Druga część spotkania cechowała się podobnym przebiegiem. Żmigrodzianie chcieli jak najszybciej podwyższyć wynik i ze spokojem dopisać kolejne 3 punkty. Udało się to dopiero na 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Tobiasz Jarczak podaniem z pierwszej piłki odnalazł w środku pola Marcina Gołębiowskiego. Nasz napastnik sprytnym zwodem uwolnił się od obrońcy Górnika i po krótkim rajdzie z piłką zdobył swoją 12. bramkę w tym sezonie.

Liga nie zwalnia tempa. Już w tę środę (29 marca) o godz. 17:00 podejmiemy u siebie Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Mecz z Zamkiem tak jak 2 poprzednie mecze domowe rozegramy na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Górnik Wałbrzych – Piast Żmigród 0:2 (0:1)

Bramki: 36′ Łukaszewski, 87′ Gołębiowski

Żółte kartki: Andrade, Krawczyk – Łukaszewski, Sztylka, Jarczak

Czerwona kartka: Kobylański

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański, Maksymenko, Sztylka (56′ Jarczak), Majbroda (72′ Sołtyński), Łukaszewski (72′ Bury), Antochów (65′ Juwa), Dyr, Gołębiowski (88′ Błoński)

Rezerwowi: Korytkowski, Błoński, Bury, Jarczak, Juwa, Sołtyński, Zender