WYGRANA Z ZAGŁĘBIEM W PIĘKNYM STYLU

29.05.2019: To był znakomity mecz w wykonaniu piłkarzy Piasta Żmigród. Podopieczni trenera Ediego Andradiny wygrali u siebie z Zagłębiem II Lubin 2-1 i tym samym mają już pewne utrzymanie w III lidze (grupie 3) na kolejny sezon! Aktualnie Piast zajmuje 9 miejsce w tabeli z  dorobkiem 46 punktów. Cała załoga gospodarzy w dniu dzisiejszym zasłużyła na słowa uznania, ale szczególne wyróżnienie wędruje do tercetu Szymon Sołtyński, Grzegorz Mazurek i Cezary Kępczyński. W najbliższą sobotę (1 czerwca, godz. 17.00) Piast zagra na wyjeździe z Miedzią II Legnica, a za tydzień w środę (5 czerwca, godz. 17.00) na własnym stadionie ponownie podejmie zagłębie II Lubin. Tym razem będzie to Wojewódzki Finał Pucharu Polski, a więc historyczne wydarzenie w dziejach Żmigrodu, jak również Piasta.

Tak padały bramki:

1-0: W 22 minucie gry Mateusz Jaros dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne przyjezdnych, zamykający akcję Maciej Badel opanował piłkę i spod linii końcowej boiska zagrał na 8 metr, a nabiegający Mikołaj Juchacz pewnie umieścił piłkę w bramce Zagłębia.

2-0: W 37 minucie meczu Grzegorz Mazurek uruchomił Szymona Sołtyńskiego, a ten w pełnym biegu minął rywala i popisał się mocnym strzałem przy słupku bramki przyjezdnych. Popularny „Sołtys” zdobytego gola zadedykował swojej mamie, która w tym dniu obchodzi urodziny.

2-1: W 87 minucie spotkania lubinianie zdobyli honorowego gola po skutecznym strzale z dystansu Adama Borkowskiego.

Piast Żmigród – Zagłębie II Lubin   2-1(2-0)
Bramki: 1-0 Juchacz (22), 2-0 Sołtyński (37), 2-1 Borkowski (87).
Żółte kartki: Kendzia (Piast) oraz Soszyński, Dudziński (Zagłębie).
Widzów: 350.
Sędziowali: Leszek Lewandowski (jako główny) oraz Sebastian Witulski i Artur Grzesiuk.
Piast: Mateusz Filipowiak – Maciej Badel, Mikołaj Juchacz, Filip Kendzia, Michał Koźlik, Cezary Kępczyński, Mateusz Jaros, Szymon Stasik (78 Piotr Niewieściuk), Szymon Sołtyński (90 Krzysztof Wiktorowicz), Szymon Rusiecki, Grzegorz Mazurek (67 Eryk Moryson).
Zagłębie II Lubin: Kacper Bieszczad – Paweł Witsanko (46 Damian Kasprzak), Kamil Kruk, Maciej Warpas, Karol Żmijewski, Łukasz Soszyński, Marcin Gołębiowski (76 Jakub Sypek), Wiktor Nahrebecki (46 Daniel Dudziński), Eryk Sobków (46 Błażej Czuban), Dominik Więcek, Adam Borkowski.