WYGRANY WYJAZDOWY HALOWY SPARING MŁODZIKÓW Z ORŁEM PRUSICE

W miniony piątek (19 stycznia) – 10 najpilniejszych zawodników zespołu młodzików Piasta, po trzech wymagających treningach, niejako w nagrodę pojechało do Prusic na sparingowy halowy mecz z tamtejszym Orłem. Pomimo że w składzie żmigrodzian zabrakło kilku kluczowych graczy, to  niemal całe 65-minutowe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando. Ostatecznie zwyciężyliśmy 8-6. Wynik byłby bardziej korzystny, gdybyśmy lepiej prezentowali się w działaniach obronnych. Gra ofensywna wyglądała zdecydowanie lepiej, w czym duża zasługa wszędobylskiego Filipa Żura, który w piątkowe popołudnie był właściwie nie do zatrzymania. Swoją bardzo dobrą grę udokumentował strzeleniem aż 7 goli. Warto dodać, że Filip jest jeszcze orlikiem, w październiku skończył dopiero 10 lat. Chłopiec z Korzeńska prym wiódł w ataku, natomiast za konstruowanie akcji odpowiedzialny był przede wszystkim Szymon Ostromecki. Kapitan drużyny nie zawiódł. Zagrał bardzo poprawnie.

Bramki: Filip Żur 7 i Szymon Ostromecki 1.

Skład Piasta:

bramkarze – Michał Bartkowiak, Bartosz Łusiarczyk i Marek Mosiek,

zawodnicy grający w polu – Szymon Ostromecki, Filip Żur, Filip Cieśla, Kamil Figura,

Sebastian Ulidowski, Michał Urbaniak i Rafał Żemło.

Nieobecni – Gracjan Barabach, Michał Główka, Szymon Kabza, Maciej Łukawy, Dominik Mądry, Kacper Targoni, Maciej Targoni, Szymon Walendzik, Antoni Zalewski i Oskar Żygadło.

Stoją od lewej: M. Mosiek, F. Cieśla, S. Ostromecki, K. Figura i F. Żur. Rząd dolny od lewej: R. Żemło, B. Łusiarczyk, M. Bartkowiak, M. Urbaniak i S. Ulidowski.