WYJAZDOWA WYGRANA MŁODZIKÓW NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Po niemal 3 miesiącach gry i rozegraniu 14 kolejek dobiegły końca rozgrywki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików.  W ostatnim meczu sezonu WIOSNA 2018 drużyna Piasta pokonała w minioną sobotę (16 czerwca) na wyjeździe Sokół Smolec 3-0. Mecz był w miarę wyrównany, ale wygraliśmy przede wszystkim dlatego, że byliśmy dużo skuteczniejsi od przeciwnika.  Dwa gole strzelił Filip Żur. Przy obu bardzo duży udział miał  kapitan zespołu, Maciej Targoni. W 15 minucie Maciek popisał się efektownym dośrodkowaniem z prawego skrzydła, które „idący” za akcją Filip efektownie sfinalizował, pakując z kilku metrów piłkę lewą nogą do bramki Smolca. Drugą bramkę Żur uzyskał w 50 minucie meczu. Najpierw mocnym strzałem z dystansu popisał się Maciej Targoni. Bramkarz gospodarzy miał duże trudności z obroną, odbił piłkę przed siebie, a właściwie nogi Filipa. Orlik Piasta nie zmarnował okazji, podwyższając wynik spotkania na 3-0 dla Piasta. Autorem trzeciej bramki, a drugiej w meczu był nasz lewy defensor Sebastian Ulidowski. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy jeden z zawodników Sokoła popełnił błąd techniczny, podał piłkę Sebastianowi, a ten niespodziewanie zdecydował się na strzał z około 10 metrów. Uderzenie było przedniej marki. Chwilę po nim autor strzału przyjmował gratulacje od swoich kolegów z zespołu i zadowoleniem słuchał ciepłych słów pod swoim  adresem płynących z trybun od przybyłych na mecz najwierniejszych kibiców Piasta. Warto dodać, że Sebastian strzelił swojego pierwszego gola w meczu mistrzowskim w rozgrywkach młodzików. Gratulujemy!

NIEPEŁNA MECZOWA STATYSTYKA

(mecz nie został nagrany w całości)

SOKÓŁ SMOLEC

DZIAŁANIE

PIAST ŻMIGRÓD

0

GOLE

3

7

STRZAŁY W SUMIE

6

3

STRZAŁY CELNE

4

4

STRZAŁY NIECELNE

1

0

STRZAŁY ZABLOKOWANE

1

3

RZUTY ROŻNE

4

6

FAULE

6

5

SPALONE

2

15

AUTY

20

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Sokołem Smolec

Stoją od lewej: M. Bartkowiak, M. Urbaniak, K. Figura, S. Ulidowski, M. Mosiek, F. Żur, M. Targoni, G. Barabach i M. Łukawy. Rząd dolny od lewej; D. Mądry, S. Ostromecki, F. Cieśla i O. Żygadło.

SOKÓŁ Smolec (śr. wieku 12,29) – PIAST Żmigród (śr. wieku 11,83) 0-3 (0-1)

 Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Gracjan Barabach (2006), Maciej Targoni (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Sebastian Ulidowski (2006) – Michał Urbaniak (2007), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Filip Żur (2007).

Ponadto grali: Filip Cieśla (2006), Dominik Mądry (2006) i Oskar Żygadło (2006). Szymon Ostromecki (2006) nie grał z powodu kontuzji.

BRAMKI:

0-1 Filip Żur, asysta Maciej Targoni – 15 min

0-2 Sebastian Ulidowski , bez asysty – 33 min

0-3 Filip Żur, bez asysty – 50 min

Autorzy bramek dla Piasta, Filip Żur (z lewej) i Sebastian Ulidowski

Mecz sędziował pan Tomasz Warulik.

Wyniki XIV (ostatniej) kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików U-13

Sokół Smolec – Piast Żmigród 0-3 (0-1)

UKS AS Milicz – Olympic IV Wrocław 0-3

Unia Wrocław – FC Wrocław II Academy 1-1

Ślęza Wrocław – PKS Łany 3-0

Ligę wygrała drużyna Ślęzy Wrocław. Drugie miejsce zajął Olympic IV Wrocław, a trzecie FC Wrocław II Academy. Ślęza i Olympic IV prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagrają w II lidze okręgowej. Piast ostatecznie zajął V miejsce z dorobkiem 19 punktów. Do IV ligi spadają? UKS AS Milicz i Sokół Smolec.

Rozgrywki mistrzowskie zakończyły się, ale drużyna Piasta jeszcze nie rozpoczęła wakacji. W poniedziałek, 18 czerwca czterech zawodników: Kamil Figura, Filip Żur, Maciej Łukawy i Maciej Targoni uczestniczyło w Trzebnicy w treningu Mobilnej Akademii Młodych Orłów. W sobotę, 23 czerwca zespół młodzików wystąpi w Ostrowie Wielkopolskim w Turnieju SUMMER CUP , w którym zagra 12 drużyn, a w przyszłym tygodniu odbędzie się na stadionie uroczyste podsumowanie sezonu 2017/2018, na które już dziś zapraszamy wszystkich rodziców i nie tylko.