WYJAZDOWA WYGRANA MŁODZIKÓW – Z NIEBA DO PIEKŁA, Z PIEKŁA DO NIEBA  

Drużyna młodzików w środę, 23 maja odrobiła ligowe zaległości. W podwrocławskich Łanach późnym popołudniem odbył się mecz Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików pomiędzy tamtejszym PKS-em a Piastem Żmigród. Pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane 17 marca br. Nie odbyło się z powodu niesprzyjających (zimowych) warunków atmosferycznych. Teraz nie było już żadnych przeszkód.

Warto dodać, że oba zespoły spotkały się ze sobą niewiele ponad tydzień temu. 15 maja Piast po ciężkim boju pokonał w Żmigrodzie PKS 3-2. A jak było w rewanżu? W Łanach również zwyciężył Piast, również różnicą jednej bramki, również po grze pełnej dramaturgii i nagłych zwrotów akcji. Po 30 minutach byliśmy w przysłowiowym niebie (wysoko prowadząc), w drugiej połowie – po stracie trzech goli – trafiliśmy niemal do piekła, by tuż przed końcem wrócić ponownie do nieba .

Teraz więcej szczegółów. Wynik meczu w 6 minucie otworzył najlepszy nasz strzelec Maciej Targoni popisując się technicznym uderzeniem z kilku metrów. Gospodarze wyrównali 15 minut później. Gola dla Łan strzelił Emanuel Kozubek. W końcowych sześciu minutach pierwszej połowy wyprowadziliśmy trzy ciosy.  Siatkę bramki gospodarzy dziurawili kolejno Kamil Figura, Maciej Łukawy i ponownie Maciej Targoni. Prowadząc 4-1 z nadzieją oczekiwaliśmy drugiej odsłony. Mieliśmy ku temu uzasadnione i twarde podstawy. Byliśmy zespołem lepszym, oddaliśmy więcej strzałów i częściej gościliśmy pod bramką rywala. Niestety po zmianie stron coś w naszej grze pękło, coś się zacięło. Między 38. a 48. minutą straciliśmy 3 bramki. Jedna z nich (trzecia) padła po ewidentnym spalonym zawodnika gospodarzy. Gdy mecz zmierzał ku końcowi, a zegarki pokazywały 60. minutę, Kamil Figura egzekwował rzut wolny. Dośrodkowanie na dalszy słupek skutecznie zamknął Michał Bartkowiak. Po jego sytuacyjnym uderzeniu piłka zatrzepotała w bramce gospodarzy. Wśród zawodników Piasta oraz najwierniejszych kibiców (mam, jednej z babć i rodzeństwa) wybuchła olbrzymia radość.

Zwycięski mecz z PKS-em Łany kosztował żmigrodzian masę zdrowia. Tym razem nie wyróżnimy żadnego z nich w sposób szczególny, z imienia i nazwiska. Na pochwałę zasłużyli wszyscy bez wyjątku. Cieszymy się z końcowego sukcesu, tym bardziej, że znacznie przybliżył nas do utrzymania w lidze. Wygraliśmy z przeciwnikiem bardzo wymagającym – choć miejsce i niewielka zdobycz punktowa zadaje kłam temu stwierdzeniu – mającym w składzie zawodników niemal średnio o rok starszych od naszych. Przynajmniej dwóch z nich, a może więcej znalazłoby miejsce w każdym zespole tej (III) ligi.

MECZOWA STATYSTYKA

PKS Łany

DZIAŁANIE

Piast Żmigród

4

GOLE

5

14

STRZAŁY W SUMIE

23

9

STRZAŁY CELNE

10

3

STRZAŁY NIECELNE

9

2

STRZAŁY ZABLOKOWANE

4

1

RZUTY ROŻNE

3

9

FAULE

6

6

SPALONE

0

21

AUTY

27

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w wygranym meczu z PKS Łany

Stoją od lewej: S. Ostromecki, F. Żur, M. Targoni, M. Mosiek, K. Figura, M. Bartkowiak, M. Łukawy, F. Cieśla i G. Barabach. Rząd dolny od lewej; O. Żygadło, M. Urbaniak i  S. Ulidowski.

PKS Łany (śr. wieku 12,70) – PIAST Żmigród (śr. wieku 11,83) 4-5 (1-4)

 Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Gracjan Barabach (2006), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Filip Żur (2007) – Filip Cieśla (2006), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Maciej Targoni (2006).

Ponadto grali: Sebastian Ulidowski (2006), Michał Urbaniak (2007) i Oskar Żygadło (2006).

BRAMKI:

0-1   Maciej Targoni, asysta Kamil Figura – 6 min

1-1            Emanuel Kozubek – 21 min

1-2    Kamil Figura, bez asysty – 24 min

1-3    Maciej Łukawy, asysta Maciej Targoni – 25 min

1-4    Maciej Targoni, asysta Maciej Łukawy – 30 min

2-4             Michał Żabski – 38 min

3-4             Dymitr Krzywda – 43 min

4-4             Emanuel Kozubek – 48 min

4-5    Michał Bartkowiak, asysta Kamil Figura – 60 min

Strzelcy bramek dla Piasta (od lewej): Michał Bartkowiak, Maciej Targoni, Maciej Łukawy i Kamil Figura.

Najbliższe plany młodzików:

  • sobota, 26 maja, godz. 13.00, mecz w Żmigrodzie: Piast FC Wrocław II Academy (wicelider tabeli). W pierwszym meczu wygrali wrocławianie 6-0.
  • sobota, 26 maja, godz. 19.00, wyjazd do Wrocławia do Multikina na mecz finałowy Ligi Mistrzów: Real Madryt – LiverpoolC.
  • poniedziałek (28 maja) i wtorek (29 maja) – treningi;
  • środa, 30 maja, godz. 18.00, wyjazd o godz. 16.00 do Wrocławia na mecz: Unia Wrocław – Piast. W pierwszym meczu wygrali wrocławianie 3-1.