WYJAZDOWE ZWYCIĘSTWO MŁODZIKÓW Z AP CHAMPIONS OŁAWA W II LIDZE OKRĘGOWEJ

Od pierwszych dni miesiąca pogoda nie sprzyjała młodym piłkarzom, głównie z powodu bardzo silnego wiatru. W sobotę, 23 marca 2019 r. warunki atmosferyczne zmieniły się diametralnie. Było słonecznie i ciepło, a nawet bardzo ciepło (ok. 200 C) i przede wszystkim prawie bezwietrznie. I właśnie w takiej niemal optymalnej scenerii odbył się mecz 2. kolejki Wrocławskiej II Ligi Okręgowej Młodzików AP CHAMPIONS OŁAWA – PIAST ŻMIGRÓD.

Co wiedzieliśmy o naszym przeciwniku. Szczerze mówiąc – niewiele. Zajrzeliśmy więc na stronę internetową klubu z Oławy, miasta liczącego ponad 30 tys. mieszkańców, tj. niemal 5 razy większego od Żmigrodu. Znaleźliśmy tam m.in. trzy bardzo wymowne zdania: Na dzień dzisiejszy AP Champions Oława jest największym klubem sportowym w naszym powiecie (oławskim). Skupia najlepszych dyplomowanych trenerów i fachowców w regionie, starannie wyselekcjonowanych do pracy z dziećmi… Nasi młodzi piłkarze przez ciągłą rywalizację z przeciwnikami z najlepszych dolnośląskich klubów i akademii, są przygotowywani do gry na najwyższym poziomie…

Pomimo że mierzyliśmy się z zespołem z Oławy, mecz został rozegrany na dobrze przygotowanym boisku w Osieku, ale nie tym znanym nam, a oddalonym od Żmigrodu o ponad 100 km. Oławianie w inaugurującym sezon spotkaniu wygrali 2-1 na wyjeździe z Polonią Środa Śl. My także zdobyliśmy komplet punktów. Zapowiadało się więc ciekawe widowisko z udziałem zespołów o podobnym potencjale piłkarskim. Jednak po poznaniu składu gospodarzy, w którym było aż 10 zawodników z młodszych roczników (2007, a nawet 2008), a tym samym na ogół słabszych fizycznie od naszych graczy, to uważaliśmy, że tego meczu nie powinniśmy przegrać.

I rzeczywiście mecz zakończył się wygraną Piasta, wygraną jak najbardziej zasłużoną. Wystarczy spojrzeć na statystykę meczową (brakuje danych z pierwszych 4 minut II połowy), aby stwierdzić, która drużyna dyktowała warunki gry. Na pierwszego gola czekaliśmy do 19 minuty. Bramkarza gospodarzy pokonał Kamil Figura, który popisał się ładnym strzałem po kombinacyjnie wykonanym rzucie wolnym. Na bramkę numer 2. czekaliśmy niemal do ostatniego gwizdka sędziego oznajmiającego czas na przerwę. Strzeliła ją Natalia Witkowska, która wykorzystała błąd bramkarza AP i z niewielkiej odległości wpakowała piłkę do bramki. Dla Natalki był to pierwszy gol strzelony w meczu mistrzowskim. Gratulujemy! Druga odsłona spotkania, a szczególnie pierwsza jej część była słabsza w naszym wykonaniu, choć mogliśmy pokusić się o kolejnego gola. Niestety bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał siejący wielokrotnie strach pod bramką oławian Maciej Targoni. Nam się nie udało, za to gospodarzom tak. Po rzucie rożnym i strzale głową Kajetan Ziemba dał nadzieję miejscowym na korzystny wynik. Czym dłużej trwała druga połowa, tym częściej przedostawaliśmy się pod bramkę rywala. Miejscowym udawało się to tylko sporadycznie. Jak padły dwie ostatnie bramki dla Piasta. Najpierw, w 49 minucie rzut wolny z niemal z połowy boiska wykonywał Szymon Ostromecki. Po jego niezbyt silnym strzale piłkę z rąk wypuścił bramkarz AP. Błąd golkipera wykorzystał Targoni i prowadziliśmy 3-1. Niespełna 10 minut później Ostromecki jeszcze raz podszedł do rzutu wolnego, tym razem z bliżej odległości, i nie pomylił się.

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z AP Champions Oława

Stoją od lewej, pierwszy skład: F. Żur, M. Łukawy, M. Mosiek, S. Ostromecki, F. Cieśla, M. Targoni, P. Gałek, D. Mądry i K. Figura.  W klęku od lewej:  M. Czamara, N. Witkowska, S. Ulidowski i T. Filiński.

AP Champions Oława (śr. wieku 12,13) – Piast Żmigród (śr. wieku 12,54)  1-4 (0-2)

Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 3. Piotr Gałek (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 11. Filip Cieśla (2006), 17. Dominik Mądry (2006) – 7. Filip Żur (2007), Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006) oraz 12. Maciej Czamara (2007) – bramkarz, 6. Sebastian Ulidowski (2006), 8. Tomasz Filiński (2008) i 15. Natalia Witkowska (2007).

Skład AP Champions Oława: Tomasz Maryniak – Paweł Woźniak, Samuel Łuczkiewicz, Jakub Winnik, Kajetan Zięba, Marek Cały, Mikołaj Pasieka, Szczepan Wilgosz, Kacper Leja oraz Jakub Zegar, Bartosz Szymczak, Grzegorz Błaszczyk, Mateusz Łagodziński, Tymoteusz Dudek i Michał Czerwiński (2007). Trener Jacek Zarówny.

Sędzia: pan Stanisław Hubert.

BRAMKI:

0-1 Kamil Figura (rzut wolny), asysta Szymon Ostromecki – 19 min

0-2 Natalia Witkowska, bez asysty – 30 min

1-2                                 Gol AP Champions, Kajetan Ziemba – 38 min

1-3   Maciej Targoni, bez asysty – 49 min

1-4   Szymon Ostromecki (rzut wolny), asysta Maciej Targoni (faulowany) – 57 min

Strzelcy bramek dla Piasta, od lewej:

Natalia Witkowska, Kamil Figura, Maciej Targoni i Szymon Ostromecki

Podsumowanie

Po dwóch kolejkach drużyna Piasta zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Zgodnie z oczekiwaniami liderem jest Ślęza Wrocław, która dziś (w niedzielę) pokonała wysoko 9-1 Forzę Wrocław i jest główną kandydatką do awansu do I Ligi Okręgowej. Piast bez problemu wygrał dwa swoje mecze, ale trzeba wziąć pod uwagę, że mierzył się z drużynami, które miały w składach zawodników trochę młodszych i słabszych fizycznie od naszych orłów. W sobotę, 30 marca przed chłopcami kolejny sprawdzian. W roli gospodarza zagramy ze Strzelinianką Strzelin. Mecz prawdopodobnie odbędzie się w Żmigródku o godzinie 12.30.